Prezydent Raciborza spotkał się z uchodźcami

W niedzielę 13.03 o godzinie 16:00 w Domu Katechetycznym parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu odbyło się drugie spotkanie z osobami przybyłymi w ostatnim czasie z pochłoniętej wojną Ukrainy. W spotkaniu wziął również udział prezydent Dariusz Polowy.
- Rozumiemy jak trudno może być odnaleźć się uchodźcom zza naszej wschodniej granicy w nowej dla nich rzeczywistości i dołożymy wszelkich starań, aby mogli jak najszybciej zacząć normalnie funkcjonować w naszym społeczeństwie. Chciałbym serdecznie podziękować księdzu proboszczowi Adamowi Rogalskiemu za zorganizowanie spotkania – mówił prezydent Dariusz Polowy.
Podczas spotkania prezydent Dariusz Polowy poruszył ważne dla uchodźców tematy oraz zapoznał przybyłych z ich statutem prawnym oraz rozwiązaniami ustawowymi ich dotyczącymi. Odpowiedziano na pytania zadawane przez przybyłe osoby, które w szczególności poruszały kwestie m.in.:
- rejestracji uchodźców,
- możliwości edukacji szkolnej i kontynuowania nauki,
- możliwości podjęcia pracy (również przez osoby młodociane),
- renty inwalidzkiej.
Niezależnie od udzielonych wczoraj odpowiedzi, wszelkie informacje dotyczące powyższych tematów umieszczone będą na stronie Urzędu Miasta Racibórz www.raciborz.pl o czym również poinformowano przybyłych.
Spotkania tego typu będą się odbywały cyklicznie.





![Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766914443img-2729-2-.jpg)






![Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766874497gre03409-.jpg)

![Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766877018dsc-6492-.jpg)

![Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766949720dsc-6652-.jpg)


![Weekend z HLPN [WYNIKI] Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766953062gre03414-.jpg)
















![Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766956331607131514-1331878882300340-7050542098041999759-n-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany