Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 lutego 202213:07

Podróż do krainy czarów z raciborską biblioteką [FOTO]

Podróż do krainy czarów z raciborską biblioteką [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jak nie kochać stale uśmiechniętego Kota z Cheshire, Zwariowanego Kapelusznika, Białego Królika, Zająca Marcowego czy Gąsienicy, która pali fajkę? Alicja w krainie czarów Lewisa Carroll rozbudza wyobraźnię czytelników już od 1865 roku.

21 lutego 2022 roku dzieci wskoczyły do króliczej nory przenosząc się do Krainy Czarów, w którą tego dnia zamieniła się raciborska biblioteka! Całe zajęcia były przeprowadzone w oparciu o książkę Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. Po wysłuchaniu ciekawostek na temat książki oraz samego autora, dzieci mogły się przekonać jak dobrze znają historię Alicji rozwiązując różne quizzy i krzyżówki.

Największą frajdą dla dzieci był „Taniec Dodo” z elementami karaoke oraz turniej szachowy, w którym figury urosły jak sama Alicja! Na koniec zajęć został wyświetlony film „Alicja po drugiej stronie lustra”, który dzieci obejrzały z dużym zainteresowaniem.

To już ostatnie dni w ramach Kulturalnych Ferii z Biblioteką, których zwieńczeniem będzie piątkowa wycieczka do teatru w Gliwicach.

Pełne fotorelacje oraz katalog nadchodzących wydarzeń znajdziecie TUTAJ

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był KS Kolejarz Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.