D. Polowy o odbiorze odpadów: Jest dobrze, a może być tylko lepiej [WIDEO]
![D. Polowy o odbiorze odpadów: Jest dobrze, a może być tylko lepiej [WIDEO] D. Polowy o odbiorze odpadów: Jest dobrze, a może być tylko lepiej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
We wtorek, 18.01, podczas zdalnej konferencji prasowej, prezydent Raciborza i prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego podsumowali pierwsze dwa tygodnie odbioru odpadów przez spółkę z Raciborza.
- Już teraz można powiedzieć, czy realizuje się to w stopniu zadowalającym i czy stanęliśmy na wysokości zadania – powiedział prezydent Dariusz Polowy na rozpoczęcie konferencji, po czym głos oddał prezesowi Przedsiębiorstwa Komunalnego.
Bogdan Gawliczek uważa, że raciborska spółka bardzo dobrze radzi sobie z odbiorem odpadów. – Rzeczywistość czasami wskazuje co innego, ale jest to związane z tym, że mamy trochę inne dane, a podjeżdżając pod adresy nie zawsze śmieciarka potrafi się zmieścić, by w danej chwili odebrać odpady. Na chwilę obecną nie ma jednak problemów z realizacją z naszej strony, na bieżąco robimy korekty, i jeśli nie tego samego dnia, to odpady odbierane są kolejnego – mówił prezes PK.
- Przez pierwsze dwa tygodnie, do wczoraj (17 stycznia – przyp. red.) zebraliśmy już 800 ton odpadów, są to dane tylko z miasta nie wliczamy do tego PSZOK-a. Mieścimy się w tych wyliczeniach, które były przygotowane – dodał B. Gawliczek.
- Reasumując, pierwsze dwa tygodnie oceniamy bardzo dobrze, w kolejnych może być tylko lepiej – stwierdził włodarz Raciborza.
Przedsiębiorstwo Komunalne zapowiedziało także specjalną akcję związaną z odbiorem odpadów, nazwaną roboczo przez prezydenta „Akcją Choinka”. – W tym roku podchodzimy do tego po raz pierwszy. Na PSZOK-u odbierać będziemy choinki żywe, które pozostały po świętach. Dotyczyć to będzie w szczególności zabudowy jednorodzinnej. Jeśli mowa o zabudowie wielorodzinnej, to w okresie to tam w ramach akcji odbioru gabarytów, pomiędzy 24 stycznia a 4 lutego, będziemy także te choinki zbierać. Dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy na bieżąco reagować – powiedział prezes raciborskiego PK.
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: D. Polowy o odbiorze odpadów: Jest dobrze, a może być tylko lepiej [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/39291/1642512217stacja-monitorowania-.jpg)
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: D. Polowy o odbiorze odpadów: Jest dobrze, a może być tylko lepiej [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/39291/1642512219widok-na-zywo-.jpg)
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: D. Polowy o odbiorze odpadów: Jest dobrze, a może być tylko lepiej [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/39291/1642512211kamera-bok-.jpg)
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: D. Polowy o odbiorze odpadów: Jest dobrze, a może być tylko lepiej [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/39291/1642512213kamera-przod-.jpg)
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: D. Polowy o odbiorze odpadów: Jest dobrze, a może być tylko lepiej [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/39291/1642512215kamera-tyl-.jpg)
![Kąpielisko letnie przy H2Ostróg w Raciborzu – opublikowano CENNIK, pokazano obiekt [WIDEO] Kąpielisko letnie przy H2Ostróg w Raciborzu – opublikowano CENNIK, pokazano obiekt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17824605421782325712730398198-1362347445808668-3518755095657245390-n-.jpg)









![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)






![Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782410342dsc-0833-.jpg)
![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)





![Ortodontyczny Dzień Dziecka [ZAPOWIEDŹ] Ortodontyczny Dzień Dziecka [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17824101471782410049730-bd1b1c8a-0cef-41f0-97c3-2591ebc0c898-1-.jpg)


![Ride the Flow! Oficjalnie otwarto nowy pumptrack w Kornicach [FOTO i WIDEO] Ride the Flow! Oficjalnie otwarto nowy pumptrack w Kornicach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782496380731059855-1346952254083672-4242227102521343498-n-.jpg)






















Komentarze (0)
Dodaj komentarz