Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 grudnia 202107:52

Podróż do Polski za kilka tysięcy euro

Podróż do Polski za kilka tysięcy euro - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu zatrzymali dwóch obywateli Syrii, którzy w trakcie legitymowania posłużyli się sfałszowanymi paszportami.

- 25 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali dwóch cudzoziemców po przylocie rejsowego samolotu z Aten (Grecja). W trakcie kontroli legalności pobytu jeden z mężczyzn posłużył się polskim paszportem, natomiast drugi przedstawił do kontroli rumuński paszport. Dokumenty wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności. Ostatecznie okazało się, że paszporty zostały podrobione. Podjęte przez funkcjonariuszy SG czynności wykazały, iż cudzoziemcy to obywatele Syryjskiej Republiki Arabskiej. Mężczyźni oświadczyli, iż do Grecji przedostali się piechotą z Turcji. Za bilet lotniczy z Grecji do Polski oraz podrobiony dokument podróży zapłacili odpowiednio 3 300 oraz 2 000 euro. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew obowiązującym przepisom przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się tożsamością innej osoby oraz posłużenia się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Syryjczycy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddali się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok. Ponadto wobec obydwu cudzoziemców Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu - podał Śląski Oddział SG w Raciborzu.

Autor: SOSG, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 marca 202623:59

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO]

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Derbowe starcie w Krzyżanowicach zapowiadało się jako jedno z najciekawszych spotkań kolejki i rzeczywiście – przynajmniej na papierze – miało ku temu solidne podstawy. Gospodarze przystępowali do meczu jako wicelider z dorobkiem 37 punktów, natomiast zespół z Raciborza tracił do nich zaledwie dwa „oczka”, zajmując trzecią lokatę. Różnice były więc minimalne, a stawka wysoka.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.