Firma z Wrocławia nie poradziła sobie z zadaniem

Mieszkanka ulicy Parkowej w Raciborzu zwraca uwagę na zaniedbane podwórko. Magistrat wyjaśnia powody takiego stanu rzeczy.
- Witam. Mieszkam przy ulicy Parkowej. Nie wiem, gdzie udać się z tym problemem, więc pomyślałam o Was droga redakcjo. Chodzi mianowicie o zaniedbane podwórko. Trawa po kolana, chaszcze, krzaki, wszystko wyrośnięte. Przez całe lato nikt się tym nie zainteresował, już nie wspomnę o braku jakichkolwiek huśtawek. Dzieci biegają w gąszczu wysokiej trawy, gdzie pewnie jest masa kleszczy. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Odpowiedzialne za to podwórko jest MZB. W załączniku przesyłam zdjęcie. Dziękuję i pozdrawiam - czytamy w liście naszej Czytelniczki.
- Opisane podwórko, będące własnością Miasta, jest tak naprawdę terenem przydomowym wspólnot mieszkaniowych. Nie jest planowane jego zagospodarowanie w inny sposób niż obecny. Chyba, że wspólnoty mieszkaniowe zdecydują się go przejąć na swoje utrzymanie. Rok 2021 jest szczególnym rokiem jeśli chodzi o koszenie traw na terenach zarządzanych przez Miejski Zarząd Budynków. Postępowanie wygrała firma z Wrocławia. Niestety, nie poradziła sobie z zadaniem, co skutkowało płaceniem przez nią kar umownych. Ostatecznie doprowadzono do rozwiązania umowy. W trybie pilnym przeprowadzono postępowanie na wyłonienie nowego wykonawcy. Niestety, nie znaleziono podmiotu, który zdecydowałby się z marszu kosić teren ponad 70 tys. m2. Finalnie podzielono go na trzy części i zawarto umowy z trzema wykonawcami, którzy teraz nadrabiają zaległości poprzednika. Opisany teren został skoszony ponownie 22 lipca - odpowiedział nam Rafał Krzyżok, podinspektor ds. Informacji Urzędu Miasta Racibórz.



![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)









![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)



![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)



![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)

![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)





![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)
















![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz