Ratusz przeprowadzi wielkie czyszczenie miejskich rowów oraz zbiornika w Studziennej

Tego typu inwestycje wymuszają coraz liczniejsze ostatnio nawałnice i podtopienia. Ogłoszono już przetarg na wyłonienie wykonawcy. Oferty przyjmowane są do 12 lipca.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie konserwacji rowów komunalnych w Raciborzu oraz suchego zbiornika przeciwpowodziowego w Raciborzu – Studziennej. Zakres przewidywanych prac obejmuje:
1. Wykonanie prac związanych z utrzymaniem i konserwacją rowów komunalnych przydrożnych i suchego zbiornika przeciwpowodziowego (koszenie skarp i dna rowów, odmulanie dna rowów, odmulanie przepustów) w dzielnicach: Brzezie (ulice: Bitwy Olzańskiej, Jagielnia, Olszynkowa, Pod Lasem, Wysoka, Wygonowa, Stawowa), Markowice (ulice: Babicka, Bolesława Chrobrego, Gliwicka – boczna, Grabowa, Hetmańska, Kazimierza Wielkiego, Norwida, Olimpijczyka, Ordona, Żurawia, Kosynierów), Miedonia (ulice: Podmiejska – boczna, Rudnicka, Ratajskiego), Studzienna (suchy zbiornik retencyjny przeciwpowodziowy przy ul. Bojanowskiej), Ocice (ulice: Górna, Folwarczna), Ostróg (ul. Cecylii), Racibórz Centrum (ul. Wierzyńskiego), Stara Wieś (ul. Leśmiana).
2. Koszenie skarp i dna rowów, maksymalna wysokość pozostawionego porostu wynosi 5 cm, wygrabienie skoszonego porostu w dniu koszenia oraz wywiezienie go, w terminie do dwóch dni od skoszenia, skoszony i zebrany porost należy przekazać do kompostowni w Raciborzu wraz z dokonaniem stosownych opłat za składowanie i udokumentowaniem Kartą Przekazania Odpadu – łączna powierzchnia przewidziana do koszenia wynosi 52 562 m2;
3. Odmulenie dna rowów o średniej szerokości w dnie 0,50 metra oraz o średniej głębokości 1,50 metra – namuł z odmulenia należy wywieźć na składowisko odpadów i dokonać stosownych opłat za składowanie bądź uzyskać stosowną decyzję na jego zagospodarowanie - przewiduje się odmulenie 1860 metrów bieżących rowów o średnim zamuleniu do 10 cm, 3245 metrów bieżących rowów o średnim zamuleniu do 20 cm oraz 1987 metrów bieżących rowów o średnim zamuleniu do 30cm;
4. Odmulenie przepustów o zamuleniu do 1/3 wysokości – namuł z odmulenia należy wywieźć na składowisko odpadów i dokonać stosownych opłat za składowanie bądź uzyskać stosowną decyzję na jego zagospodarowanie – przewiduje się odmulenie 278 metrów bieżących przepustów o średnicy 0,40 m, 70 metry bieżące przepustów o średnicy 0,60 m, 20 metrów bieżących przepustów o średnicy 0,80 m.
5. Wykopy liniowe o ścianach pionowych z wydobyciem urobku.
6. Roboty ziemne z wbudowaniem ziemi w nasyp.
7. Usuwanie odpadów.
8. Wykonanie regulacji istniejącego umocnienia dna i skarp rowów w postaci płyt ażurowych i korytek betonowych melioracyjnych – przewiduje się regulację skarp i dna na powierzchni 150 m2.
9. Wykonanie umocnienia skarp z płyt ażurowych prefabrykowanych 60x40x10 na powierzchni 150 m2.
10. Wykonanie umocnienia dna rowu z płyt betonowych na długości 100 m.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz