Dym z papierosa wywołał alarm. Interwencje strażaków w powiecie raciborskim

W sobotnie popołudnie 2 sierpnia strażacy z regionu odnotowali kilka interwencji, które – choć niegroźne – wymagały sprawnej reakcji i szybkiego działania. Najpierw alarm w Kuźni Raciborskiej postawił służby na nogi, później druhowie zmagali się z owadzimi zagrożeniami w Pogrzebieniu i Krzanowicach.
O godzinie 16:21 w Kuźni Raciborskiej przy ul. Klasztornej zadziałał system monitoringu przeciwpożarowego. Do akcji skierowano zastępy z JRG oraz miejscowej OSP. Po dokładnym sprawdzeniu obiektu nie stwierdzono żadnego źródła ognia. Jak się okazało, prawdopodobną przyczyną fałszywego alarmu był unoszący się dym papierosowy.
Nieco ponad pół godziny później strażacy z OSP zostali zadysponowani do budynku jednorodzinnego w Pogrzebieniu przy ul. Lipowej. Tam interweniowali w związku z obecnością szerszeni, których gniazdo usunięto z konstrukcji domu.
Kolejna interwencja miała miejsce już następnego dnia – 3 sierpnia w Krzanowicach przy ul. Szpitalnej. Tym razem zagrożenie stanowiło gniazdo os zlokalizowane pod podbitką budynku klasztornego na wysokości około 6 metrów. Druhowie bezpiecznie usunęli nieproszonych lokatorów.
Wszystkie zdarzenia zakończyły się bez osób poszkodowanych.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany