Radna interpeluje, prezydent rozstrzygnął już przetarg

14 kwietnia do prezydenta wpłynęła interpelacja radnego Justyny Henek-Wypior w sprawie ulicy Waryńskiego. Dzień wcześniej prezydent rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej tego zadania.
- Solidaryzując się z mieszkańcami Wspólnot Mieszkaniowych oraz użytkownikami pozostałych sąsiednich nieruchomości przy ul. Waryńskiego, proszę o naprawę nawierzchni wewnętrznej drogi dojazdowej do osiedla. Arteria jest już mocno sfatygowana i samo doraźne wypełnienie ubytków tłuczniem nie pozwoli uzyskać zadowalającego efektu. Mieszkańcy borykają się z pokonywaniem slalomu pomiędzy gigantycznymi kałużami, a i kierowcy mają nielada wyzwanie aby omijać ubytki, tak aby woda po roztopach i opadach nie dosięgła przechodniów - napisała do prezydenta radna.
Tymczasem już 26 marca ratusz ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej przebudowy Waryńskiego. Dzień przed złożeniem interpelacji Dariusz Polowy rozstrzygnął postępowanie. Za blisko 27 tys. zł zadanie wykona firma Projektowanie Konstrukcyjno-Inżynieryjne Bronisław Waluga Ruda Śląska. Po opracowaniu dokumentacji będzie można wprowadzić zadanie do budżetu. O remoncie Waryńskiego zdecydują ostatecznie radni.
Warunki jakim powinien odpowiadać zakres drogowy opracowanego projekt budowlanego i wykonawczego (według specyfikacji istotnych warunków zamówienia):
1) podstawowe dane techniczne:
a) klasa drogi D,
b) kategoria obciążenia ruchem: KR,
c) długość drogi ok. 331 m,
d) szerokość projektowanego pasa drogowego około 11,00 m (jezdnia, chodnik, pas zieleni)
e) szerokość jezdni około 5,5 m,
f) szerokość chodnika około 2,25 m,
g) szerokość pasa zieleni do około 1,00 m,
h) powierzchnia projektowanego pasa drogowego ok. 4769 m².
2) ewentualne uwagi dotyczące np. stosowanych materiałów, technologii itp.
a) nawierzchnia jezdni: beton asfaltowy na podbudowie z tłucznia kamiennego,
b) nawierzchnia chodników: kostka betonowa na podbudowie z tłucznia kamiennego,
c) istniejące krawężniki kamienne do wykorzystania,
d) istniejąca zieleń do zachowania,
e) odwodnienie drogi do istniejącej kanalizacji deszczowej, projekt uzgodnić z Wydziałem Komunalnym Urzędu Miasta Racibórz,
f) wymiana istniejących elementów odwodnienia drogi (studzienki wpustowe, przykanaliki).
Komentarze (0)
Dodaj komentarz