Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 października 202516:31

Bibliotekarz – nowe możliwości. Pracownicy biblioteki biorą udział w nowym projekcie

Bibliotekarz – nowe możliwości. Pracownicy biblioteki biorą udział w nowym projekcie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu realizuje projekt „Bibliotekarz – nowe możliwości” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który jest kontynuacją szkoleń bibliotekarzy trwających w raciborskiej bibliotece od 2017 roku.

W czerwcu bibliotekarze wzięli udział w szkoleniu „Teatr w praktyce pedagogicznej”, które poprowadził pedagog i animator kultury Jerzy Krzysica. W szkoleniu udział wzięły osoby zainteresowane wykorzystaniem małych form scenicznych w pracy wychowawczej i dydaktycznej. Po wakacjach pracownicy raciborskiej biblioteki poznawali metody pracy z seniorami w ramach szkolenia „Srebrny dobrostan. Seniorzy pełni zdrowia, mądrości i wigoru”. Szkolenie poprowadziła niezastąpiona dr Wanda Matras-Mastalerz - prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W październiku pod lupę, wspólnie z prowadzącą – aktywistką literacką Pauliną Frankiewicz, wzięto współczesną literaturę krajów europejskich. Ale nie samą książką bibliotekarz żyje… Ostatnie zrealizowane do tej pory szkolenie miało na celu pomóc w doskonaleniu procesu komunikowania się w bibliotece. Szkolenie z elementami warsztatowymi „Skuteczna komunikacja w zespole: motywacja, ocena, codzienny feedback” poprowadziła psychoterapeutka Agnieszka Szczerek. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. 

 

 

Autor: MiPBP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności27 stycznia 202612:27

Dariusz Polowy: Podejmiemy działania by uchronić oświatę przed błędami prezydenta Wojciechowicza [WIDEO]

Dariusz Polowy: Podejmiemy działania by uchronić oświatę przed błędami prezydenta Wojciechowicza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
46
Racibórz:

We wtorek, 27.01., przed Urzędem Miasta dbyła się konferencja prasowa klubu radnych Silny Racibórz. Spotkanie poświęcono planowanym zmianom w raciborskiej oświacie, które – zdaniem opozycyjnych radnych – są obarczone licznymi błędami, brakiem długofalowej wizji oraz niewystarczającą analizą skutków finansowych i organizacyjnych. Krytyka dotyczyła działań prezydenta Jacka Wojciechowicza oraz sposobu prowadzenia dialogu ze środowiskiem oświatowym i mieszkańcami.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.