Lekkoatletyka z Orlika. O co w tym wszystkim chodzi?

Lekkoatletyka z Orlika to ogólnopolski cykl zawodów sportowych dla najmłodszych, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Spotkania mają swobodny, przyjazny charakter – dzieci rywalizują ze sobą w duchu zabawy i współpracy, ucząc się zasad fair play oraz odkrywając radość płynącą z ruchu. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal i sportowy upominek, tak by wszyscy mogli poczuć się zwycięzcami.
Pierwszy etap zawodów odbywa się na lokalnych obiektach sportowych w całej Polsce. Do rywalizacji przystępują dzieci z klas I–IV, czyli w wieku od 7 do 10 lat. Drużyny zgłaszają nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy i instruktorzy. Każda z nich liczy 15 uczestników, w tym co najmniej 5 dziewcząt i 5 chłopców. Nie obowiązuje żaden limit drużyn z jednej szkoły – im więcej, tym lepiej.
We wtorek, 28 października, w sali gimnastycznej w Tworkowie odbył się etap lokalny turnieju. W rywalizacji udział wzięły klasy 2a, 2b, 3a, 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej w Tworkowie oraz drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Łącznie w zawodach uczestniczyło ponad 80 dzieci. Rozegrano sześć konkurencji obejmujących biegi, skoki i rzuty. Na zakończenie wszyscy uczestnicy stanęli na podium, otrzymując pamiątkowe medale i dyplomy, symbolicznie podkreślające, że w tej zabawie każdy jest zwycięzcą.






























![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)



![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)




![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)

































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany