Jak pozbyć się starego samochodu?

Dla większości kierowców samochód to zdecydowanie coś więcej niż zwykły przedmiot użytkowy. Właściciele pojazdów nawiązują z nimi specyficzną i osobistą więź, której charakter bardziej przypomina stosunek do istot żywych niż do jakiegokolwiek innego sprzętu codziennego użytku. Nic więc dziwnego, że konieczność rozstania się z samochodem potrafi budzić skrajne emocje.
Niełatwe pożegnania
Opisana we wstępie sytuacja nie dotyczy oczywiście wszystkich posiadaczy aut. Część miłośników motoryzacji czerpie satysfakcję z częstego zmieniania modeli i przesiadania się do coraz mocniejszych lub nowszych pojazdów. Jednak większość kierowców z trudem rozstaje się z samochodem i najczęściej chwilę rozstania odwleka tak długo, jak tylko jest to możliwe. Poza aspektem emocjonalnym duże znaczenie odgrywają tu także kwestie finansowe — sprzedaż samochodu wiąże się z koniecznością zakupu następnego, a to często stanowi niemałe wyzwanie dla domowego budżetu. Nic więc dziwnego, że tak długo, jak tylko jest to możliwe, większość użytkowników pojazdów stara się utrzymywać je w należytej kondycji technicznej i wizualnej.
Wcześniej, czy później nadchodzi jednak dzień, kiedy wysłużone auto musi odejść na w pełni zasłużoną emeryturę. Powodem decyzji może być powiększenie rodziny, zmuszające do zakupu bardziej pojemnego pojazdu lub zużycie eksploatacyjne, które sprawia, że kolejne naprawy są nieopłacalne, a niekiedy wręcz niemożliwe do przeprowadzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Najprostszym rozwiązaniem wydaje się publikacja ogłoszenia o sprzedaży. Nie kosztuje ona dużo i możemy liczyć na sprawne dotarcie do szerokich rzesz potencjalnych kupców. Tu jednak zaczyna się część zdecydowanie mniej przyjemna — telefoniczne próby zbicia ceny jeszcze przed obejrzeniem samochodu, umawianie się na wizytę i niepojawianie się na niej, wytykanie wad zarówno tych istniejących, jak i wymyślonych. Słowem — ogromna strata czasu i nerwów. W efekcie często decydujemy się na sprzedaż za kwotę zdecydowanie niższą od rzeczywistej wartości, byle tylko mieć z głowy uciążliwych kupujących.
Na części czy na złom?
Korzystna finansowo może okazać się sprzedaż nie tyle całego pojazdu, ile jego poszczególnych elementów. Reflektory, czy też elementy poszycia sprzedawane jednostkowo przyniosą zdecydowanie większy zysk, szczególnie poszukiwane są też drobne elementy wyposażenia wnętrz, które ulegają łatwemu zniszczeniu podczas normalnej eksploatacji. Metoda jest opłacalna, jednak stosunkowo trudna w realizacji, co sprawia, że polecić ją możemy jedynie osobom, które dysponują przynajmniej podstawowymi umiejętnościami technicznymi, dużą ilością miejsca oraz czasem wolnym i cierpliwością. Sprawdzi się w przypadku pasjonatów, ale raczej nie będzie wzbudzać entuzjazmu przeciętnego właściciela samochodu.
Alternatywnym i skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy Auto Kurek, która prowadzi rzetelny i ceniony przez klientów skup aut. Wstępną wycenę możemy uzyskać bez wychodzenia z domu, wystarczy wypełnić prosty i intuicyjny formularz opisujący samochód i jego stan. Oferta finansowa będzie przygotowana rzetelnie, wszelkie formalności ograniczone do minimum, a wypłata pieniędzy przebiegnie w szybki i wygodny dla sprzedającego sposób. Ta metoda udowadnia, że pozbycie się starego samochodu może być zarówno łatwe, jak i przyjemne.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany