Nowy żłobek w Pietraszynie już otwarty – pierwsza taka placówka w gminie Krzanowice

Nowoczesna i bezpieczna przestrzeń dla najmłodszych mieszkańców.
W Pietraszynie odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałego żłobka – pierwszej tego typu placówki na terenie gminy Krzanowice. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłanka na Sejm RP Gabriela Lenartowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Krzanowicach Tomasz Kostka, zastępca burmistrza Aleksander Reisky, sekretarz gminy Joanna Tkocz, przedstawiciele komisji Rady Miejskiej, radny z Pietraszyna Łukasz Ottawa, sołtys Pietraszyna Józef Maindok oraz licznie przybyli rodzice dzieci, które wkrótce rozpoczną swoją przygodę w nowej placówce.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, Posłanka Gabriela Lenartowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kostka oraz Dyrektor żłobka Alicja Kaletka. Nowo otwarty obiekt poświęcił ks. Marek Wcisło, proboszcz parafii św. Wacława w Krzanowicach.
Nowoczesna przestrzeń żłobka została zaprojektowana z myślą o komforcie, bezpieczeństwie i wszechstronnym rozwoju najmłodszych mieszkańców. W ramach inwestycji powstała funkcjonalna sala dydaktyczna dla dzieci, w pełni wyposażone zaplecze sanitarne oraz kuchenne. Wszystkie elementy dostosowano do potrzeb maluchów w wieku żłobkowym.
– Utworzenie żłobka w Pietraszynie to odpowiedź na realne potrzeby mieszkańców. Cieszymy się, że najmłodsi mogą korzystać z tak dobrze przygotowanej i bezpiecznej przestrzeni – podkreśla Burmistrz Andrzej Strzedulla.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 890 tysięcy złotych, z czego ponad 707 tysięcy złotych zostało pozyskane w ramach dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy, w programie „Aktywny Maluch + 2022–2029”. Wykonawcą robót była firma DORBUD SILESIA z Nędzy.
Dzięki realizacji tego projektu gmina Krzanowice dołącza do grona samorządów, które konsekwentnie inwestują w rozwój usług opiekuńczych i wspieranie rodzin już od pierwszych lat życia dziecka. Otwarcie żłobka w Pietraszynie to ważny krok w stronę nowoczesnej, przyjaznej i prorodzinnej gminy.




















![Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762096425575178123-857076683555749-491138931647628598-n-2-.jpg)
![Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762011176img-9278-.jpg)
![Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762173840zrzut-ekranu-2025-11-3-o-13-43-43-.png)


















![Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762106874gre01366-.jpg)




![Igrzyska Przedszkolaków – sportowe emocje, nauka i radość w ZSOMS Racibórz [FOTO i WIDEO] Igrzyska Przedszkolaków – sportowe emocje, nauka i radość w ZSOMS Racibórz [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761987092168-.jpg)
![Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762158760bw-59-of-172-.jpg)
![Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762160224zrzut-ekranu-2025-11-3-o-09-53-20-.png)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany