Na jakiej podstawie funkcjonują ogródki piwne w Raciborzu? Radna dostała odpowiedź!

Tematem funkcjonowania raciborskich ogródków piwnych zainteresowała się radna Magdalena Kusy (PiS). Dostała już odpowiedź prezydenta.
- Na jakiej podstawie prawnej funkcjonują na raciborskim rynku całoroczne ogródki piwne? Jaka umowa cywilno-prawna określa korzystanie z tego terenu? Według jakiej stawki dotychczas były naliczane opłaty za dzierżawę terenu na raciborskim rynku z przeznaczeniem na ogródki piwne i jaka dotychczas podstawa prawna regulowała wysokość stawek? Czy taką samą stawkę ponoszą dzierżawcy ogródków sezonowych jak dwóch całorocznych? - te pytania w formie interpelacji trafiły do prezydenta.
- Na raciborskim Rynku w sezonie letnim, przed restauracjami funkcjonuje 6 ogródków gastronomicznych. Zezwolenie w formie umowy cywilno-prawnej wydane jest na podstawie wniosku podmiotu, który wcześniej winien uzyskać opinię Wydziału Inwestycji i Urbanistyki tut. Urzędu dotyczącą aranżacji i wystroju ogródka. Wszystkie umowy za ubiegły sezon letni są do wglądu w Wydziale Dróg Miejskich. Natomiast w sezonie zimowym na Rynku przed dwoma restauracjami funkcjonują ogródki – tzw. „ zimowe”. Procedura ze składaniem wniosku, poprzedzona opinią Wydziału Inwestycji i Urbanistyki jest taka sama jak dla ogródków letnich. Opłata za zajęcie płyty Rynku na cele gastronomiczne dla ogródków letnich i zimowych naliczana jest na podstawie zarządzenia nr 771/2012 Prezydenta Miasta Racibórz z dnia 30 maja 2012 r. w sprawie ustalenia zasad oraz stawek opłat za zajęcie terenów nie zaliczonych do kategorii dróg gminnych publicznych i wewnętrznych stanowiących własność Gminy Miasta Racibórz - odpowiedział prezydent Dariusz Polowy.
Zgodnie ze wspomnianym zarządzeniem, za każdy dzień zajęcia 1m2 powierzchni terenu w przypadku obiektów budowlanych, handlowych lub gastronomicznych (kioski, stragany, przyczepy, kiermasze, ogródki letnie, słupki oznaczeniowe przebieg mediów) to 50 gr.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz