Rusza raciborska inicjatywa lokalna

Inicjatywa lokalna, podobnie jak budżet obywatelski, to narzędzie w rękach mieszkańców, które umożliwia wzięcie odpowiedzialności za miejskie środki i realizację pomysłów na miasto i na otoczenie wokół siebie.
- Mamy dla Was bardzo wiadomości. Z nowym rokiem ruszył nabór wniosków do inicjatywy lokalnej. Potrwa jeszcze do 30 stycznia, więc jest trochę czasu, ale warto się spieszyć - informuje Urząd Miasta. Co dotąd wykonano w ramach tego działania? - Studnia głębinowa na boisku LKS w Markowicach zapewniająca odpowiednie nawodnienie boiska oraz umożliwiająca dzieciom i młodzieży rozgrywanie meczów również w suchym okresie roku; Projekt w Przedszkolu nr 11 pn. "Szczęśliwe dzieciaki w radosnym przedszkolu", który poprawił bazę rekreacyjną placówki, a także bezpieczeństwo przedszkolaków; zawody w formule cross games, w których udział wzięło 80 uczestników; Programowanie - moja przyszłość i wykonanie podłoża z kostki brukowej pod siedziska dla kibiców na boisku w Markowicach - to zrealizowane w ubiegłym roku pomysły mieszkańców w ramach tzw. "inicjatywy lokalnej" - wylicza ratusz.
Szczegóły [tutaj]
![Auto jak pochodnia na rondzie Piaskowa-Rybnicka [WIDEO] Auto jak pochodnia na rondzie Piaskowa-Rybnicka [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778152765zrzut-ekranu-2026-05-7-o-13-18-51-.png)









![Mali artyści i poligloci zaprezentowali się na scenie RCK [FOTO i WIDEO] Mali artyści i poligloci zaprezentowali się na scenie RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778173476dsc-2000-.jpg)






![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)
































Komentarze (0)
Dodaj komentarz