Parkometry w Raciborzu będą żądały numeru rejestracyjnego. Po co?

W mającej ruszyć w marcu przyszłego roku płatnej strefie obsługiwanej przez parkometry kontrolujący będą mogli nie tylko sprawdzić, kto wniósł opłatę. Chodzi o coś jeszcze!
– Tego typu rozwiązanie, polegające na podaniu numeru rejestracyjnego pojazdu w czasie wnoszenia opłat za parkowanie daje nam możliwości analityczne. Dzięki niemu będziemy wiedzieli skąd parkujący przyjeżdża, gdzie najczęściej parkuje, a co za tym idzie będziemy wiedzieli co go najbardziej interesuje. W związku z tym będziemy mogli poczynić kroki do poprawy oferty w najczęściej odwiedzanych miejscach – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Dariusz Polowy, przypominając, że z opłat zostanie wyłączony odcinek ulicy Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Drzymały.
- Na obszarach miasta Racibórz - jak czytamy w przyjętej uchwale Rady Miasta - charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych, w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych, ustala się strefę płatnego parkowania wyznaczoną pasami drogowymi ulic: Odrzańska, Chopina, Gimnazjalna, Długa, Rzeźnicza, Rynek, Plac Ofki Piastówny, Plac Wolności, Nowa, Solna, Bankowa, Browarna, Mickiewicza, Młyńska, Szewska, Zborowa, Basztowa.
Opłaty za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania w wyznaczonych miejscach parkingowych pobierane będą w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 17:00, przy następujących stawkach:
1) za pierwsze 30 minut parkowania, opłata minimalna - 1,00 zł;
2) za pierwszą godzinę parkowania - 2,00 zł;
3) za drugą godzinę parkowania - 2,40 zł;
4) za trzecią godzinę parkowania - 2,80 zł;
5) za czwartą godzinę i kolejne godziny parkowania - 2,00 zł.
Możliwe będzie wnoszenie opłat w rozliczeniu minutowym proporcjonalnie do wysokości opłat za poszczególne odcinki czasowe z wyłączeniem opłaty za pierwsze 30 minut, która musi być wniesiona w całości. Opłaty za parkowanie będą mogły być uiszczane w formie opłat zryczałtowanych według następującej stawki:
Lokalizacja parkometrów (jeden ma kosztować od 20 do 30 tys. zł): Odrzańska 3, Chopina 1, plac Ofki Piastówny 1, Długa 1, plac Wolności 1, Bankowa 1, Solna 2, Browarna 2, Szewska 1, Mickiewicza 1, Zborowa 1, Nowa: 2, Basztowa 1.
Opłaty za parkowanie będą uiszczane:
1) z góry za przewidywany okres postoju poprzez wykupienie biletu bezzwłocznie, bez wezwania, z chwilą zajęcia miejsca parkingowego w strefie płatnego parkowania;
a) gotówkowej w samoobsługowym automacie parkingowym;
b) bezgotówkowej kartą płatniczą.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz