Treningi pływaków w H2Ostróg. Co z pozostałymi klientami?

Mimo apeli rodziców i opozycji prezydent jak dotąd nie zmienił zdania w kwestii przeniesienia treningów klas pływackich SP 15 z pływalni PWSZ na H2Ostróg. Zrodziło to więc pytania o dostępność obiektu dla pozostałych osób.
Klasa czwarta - 8 godzin tygodniowo, piąta dwa razy po 10 godzin (dwie grupy pływackie) i szósta 14 godzin tygodniowo - tyle młodzi pływacy z SP 15 mają spędzić w H2Ostróg, zajmując podczas swoich treningów sześć torów głównej niecki.
Radny Paweł Rycka pytał wczoraj na sesji, czy z tego względu pozostałe osoby - korzystające z H2Ostróg podczas treningów - mogą liczyć na ulgi i czy na karnetach będzie wzmianka o ograniczonej dostępności obiektu. - Ile aquapark straci przychodów? - dopytywał.
Jak poinformował naczelnik Krzysztof Żychski, nowy dyrektor OSiR poczynił wyliczenia oparte o przegląd frekwencji w aquaparku w rozbiciu na godziny, poszczególne niecki i strefę spa. Zapewnił urząd, że klasy sportowe, zajmując 6 torów dużego basenu, przy notowanym obecnie obłożeniu obiektu ludźmi z zewnątrz, mogą spokojnie realizować profesjonalny trening. Dla pozostałych klientów nie było konieczności stosowania zniżek czy wyznaczania godzin. - Aquapark może pomieścić pływaków i tych co przyjdą - konkludował, dodając, że jeśli dojdzie do konfliktu, wtedy urzędnicy będą reagować.
Zdaniem rodziców, treningi ograniczą jednak dostępność obiektu dla osób z zewnątrz. Wskazują, że aquapark nie jest przygotowany do profesjonalnego szkolenia. Podają następujące argumenty:
- Aquapark H20stróg jest basenem ogólnodostępnym, nieprzystosowanym do treningów (brak chorągiewek, ścian do nawrotów)
- nieodpowiednia kubatura budynku przeszkadza w komunikacji trener-zawodnik;
- brak swobodnej komunikacji trener - zawodnik (przy osobach postronnych trudno jest wpłynąć na postawę zawodnika);
- szkoła, w czasie treningów, nie ma wyłączności na basen; 2 tory basenu oraz pozostała część aquaparku będzie udostępniana mieszkańcom.
(w)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz