Podejrzana alfa romeo w Górkach Śląskich

W sobotnie przedpołudnie kuźniański dzielnicowy w trakcie służby uzyskał informacje, z której wynikało, że po terenie miejscowości Górki Śląskie porusza się samochód alfa romeo, a kierujący prawdopodobnie ma zatrzymane uprawnienia do kierowania.
- Mundurowy - jak relacjonuje rzecznik KPP Racibórz - natychmiast zareagował, udając się do wskazanej w informacji miejscowości. Gdy dojechał na miejsce, szybko napotkał wskazany w informacji samochód, dokonując jego zatrzymania na ulicy Ofiar Oświęcimskich. Tu informacja się potwierdziła, gdyż za kierownicą pojazdu siedział 30-letni mieszkaniec Rybnika. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że kieruje on samochodem wbrew obowiązującemu zakazowi prowadzenia pojazdów wydanemu przez sąd. Ponadto okazało się, że 30-latek jest poszukiwany przez Sąd w Rybniku nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Policjant sprawdził także w systemie pozostałych trzech pasażerów alfy i tu pojawiła się kolejna niespodzianka. Okazało się, że 26-letnia pasażerka, mieszkanka Żor, jest także poszukiwana listem gończym wydanym przez wodzisławską prokuraturę. Obie poszukiwane osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu, a następnie dziś odwiezione do zakładów karnych, gdzie będą odbywać wymierzona im karę.
#kpp



![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)



![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)






![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)


![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)














![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany