Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 stycznia 201916:15

Zmiany w komunikacji kolejowej na trasie z Raciborza do Rydułtów

Zmiany w komunikacji kolejowej na trasie z Raciborza do Rydułtów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W związku ze wzmożonymi pracami na linii kolejowej na odcinku Nędza – Sumina będzie zastępcza komunikacja autobusowa od Raciborza do Rydułtów. 

Kończą się prace na ważnej linii kolejowej od Chybia przez Żory, Rybnik aż do Nędzy/Turza. Zakres robót na stacji Sumina oraz na modernizowanym odcinku Sumina – Nędza, wymaga wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. 


Na odcinku Racibórz – Rydułtowy w dniach 1 – 28 lutego 2019 roku (godz. 9:30 - 11:30)
Na odcinku Racibórz – Sumina w dniach 10 i 17 lutego oraz 3 marca (godz. 18:10 – 4:10).
Od 14 do 25 lutego pociągi regionalne i dalekobieżne będą zatrzymywały się na przystanku Rybnik Piaski, zamiast w stacji Rybnik.

Informacje na temat zastępczej komunikacji autobusowej umieszczone są na plakatowych rozkładach jazdy na stacjach i przystankach oraz będą podawane przez zapowiedzi megafonowe. Informować będą również drużyny konduktorskie. Szczegóły dotyczące zmian w rozkładzie jazdy są dostępne na stronie https://portalpasazera.pl/  

Lepsze i bezpieczniejsze podróże, sprawniejszy przewóz towarów

Na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze od czerwca 2017 roku trwają prace związane z wymianą torów, sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz przy przebudowie peronów i remoncie obiektów inżynieryjnych. Realizowany jest projekt za ponad 370 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 i jest współfinansowany w 80% z funduszy unijnych.

Efektem prac będzie większa przepustowość, szybsza jazda pociągów, a więc i skrócenie czasu podróży. Pasażerowie korzystać będą z nowych peronów na stacjach i przystankach, będzie też bezpieczniej dzięki wyremontowanym przejazdom kolejowo-drogowym oraz nowoczesnym urządzeniom sterowania. Dzięki szybszym wyjazdom pociągów towarowych z Rybnickiego Okręgu Węglowego, kolej stanie się bardziej konkurencyjna względem innych środków transportu. Zakończenie robót planowane jest w drugiej połowie 2019 roku.

#pkp

Autor: PKP PLK, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202610:21

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.