Kolejna okazja do nurkowania w H2Ostróg już 7 sierpnia

Pierwsze zajęcia z nurkowania, prowadzone przez doświadczonych instruktorów odbyły się 10 lipca. Osoby, które były w tym czasie na pływalni, mogły bezpłatnie skorzystać z atrakcji. Kolejna okazja nadarzy się 7 sierpnia.
Pierwsze zajęcia z nurkowania, prowadzone przez doświadczonych instruktorów ze Szkoły Nurkowania NAUI z Rydułtów odbyły się 10 lipca. Osoby, które były w tym czasie na pływalni, mogły bezpłatnie skorzystać z atrakcji. - Zanurkować może każdy, kto skończył 10 lat i nie ma problemów z układem krążenia. Sprzęt, w który wyposażony jest nurek bezpiecznie unosi go na wodzie, więc nawet osoby nie potrafiące pływać mogą śmiało nurkować – tłumaczyła Justyna Jagieła ze Szkoły Nurkowania NAUI z Rydułtów.
Chętnych do zobaczenia basenu z innej perspektywy nie brakowało. - Niezwykła podwodna przygoda, mimo że tylko w basenie. Od dawna chciałem spróbować sztuki nurkowania, ale wcześniej nie miałem okazji. Nie ukrywam, że chciałbym zrobić taki kurs, bo interesuję się akwarystyką. Często wyjeżdżamy w egzotyczne kraje, więc idealnie byłoby zobaczyć podwodny świat na własne oczy- relacjonował Jarosław Bednarz, na co dzień mieszkający w Szwecji. Jego zachwyt podziela syn Marcel. 11-latek również odważył się założyć profesjonalny sprzęt, w tym 15 kg butlę na plecy i zanurkować. - Do Raciborza przyjechaliśmy odwiedzić rodzinę, pierwszy raz jesteśmy w aquaparku, a tu taka niespodzianka. Na początku trochę się bałem, ale teraz jestem zachwycony. Chciałbym to powtórzyć- powiedział po wyjściu z wody Marcel Bednarz.
- Doskonała zabawa, niezapomniane emocje, aż tchu mi w piersiach zabrakło – powiedział tuż po przepłynięciu w aparaturze nurka Marcin Wilczek, 22-letni mieszkaniec Boguchwałowa. Kolejne pokazowe zajęcia z nurkowania na raciborskiej pływalni odbędą się w czwartek, 7 sierpnia, w godz. 18.00-19.00.
- Nurkowanie to wspaniała zabawa, dzięki której poznajemy zupełnie inny świat, nieznany, oderwany od rzeczywistości – podkreśliła Justyna Jagieła, instruktorka, która nurkowała w najpiękniejszych zakątkach świata. - Często jeździmy do Austrii i Czech, ale tam szkolimy tylko technikę. Aby podziwiać podwodne krajobrazy jeździmy do Egiptu, Chorwacji, a nawet udało nam się polecieć do Indonezji i na Filipiny. Nurkowanie to naprawdę cenna umiejętność, dająca niewyobrażalne możliwości zwiedzenia miejsc niedostępnych dla większości turystów- zachęcała J. Jagieła z rydułtowskiej szkoły nurkowania.
źródło: um racibórz












![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)

![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)

![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)
![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)

![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)







![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)
![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany