Marszałek szuka firmy, która dokończy budowę hali przy SMS-ie

Kłopoty poprzedniego wykonawcy, wrocławskiej firmy Sport Halls, sprawiły, że Śląski Urząd Marszałkowski, któremu podlega Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, zmuszony jest szukać nowego wykonawcy wstrzymanych na razie robót.
Hala miała być już użytkowana wiosną tego roku, ale kłopoty firmy Sport Halls sprawiły, że dokończenie inwestycji stanęło pod znakiem zapytania. Nie czekając na rozstrzygnięcia prawne związane ze sporem z poprzednim wykonawcą, marszałek ogłosił przetarg na wyłonienie nowego. Ogłoszenie już ukazało się w biuletynie zamówień publicznych. Termin wykonania ustalono na 30 października. Nowością, w stosunku do poprzedniego projektu, jest wprowadzenie oświetlania LED-owego. Hala ma mieć 120 metrów długości i 60 szerokości. W środku znajdować się będzie bieżnia o długości 200 metrów. Obiekt umożliwi treningi lekkoatletom oraz innym sportowcom.
Przedmiotem zamówienia jest dokończenie rozpoczętej budowy hali namiotowej sportowej wraz z zapleczem higieniczno-socjalnym o następujących parametrach:
Powierzchnia zabudowy: 5 838,50 m2
Powierzchnia użytkowa: 6 295,80 m2
Kubatura: 64 223,50 m3
w tym:
- dokończenie przekrycia dachu na bazie podwójnej zgrzewanej tkaniny z tworzyw sztucznych,
- wykonanie nawierzchni sportowej z tworzyw sztucznych wewnętrznej i zewnętrznej,
- dokończenie robót wykończeniowych wewnętrznych i zewnętrznych ( w tym balustrady ze stali nierdzewnej, tynki, malowanie, okładziny z płytek oraz piaskowca),
- dokończenie robót sanitarnych (w tym instalacja wod-kan, wentylacji )
- dokończenie robót elektrycznych wraz z oświetleniem hali w wersji LED,
- zamurowanie otworu transportowego,
- zagospodarowanie terenu wokół hali (chodniki)
(w)


![Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770475503631021649-122120989347079676-7477121162547670929-n-.jpg)



![Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906466klub-radnych-silny-racibo-rz-3-.jpg)



![Ekonomik w Rudym Lesie kończy sezon studniówek w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Ekonomik w Rudym Lesie kończy sezon studniówek w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177049737817704967584j0a6313-.jpg)







![Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770464656zrzut-ekranu-2026-02-7-o-12-43-31-.png)






















![Wyrównane spotkanie bez happy endu dla Raciborzanek [FOTO i WIDEO] Wyrównane spotkanie bez happy endu dla Raciborzanek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770503343gre04621-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany