Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 czerwca 201413:38

Koalicja chce odwołania radnego Franciszka Mandrysza. Powodem atak na prezydenta

Koalicja chce odwołania radnego Franciszka Mandrysza. Powodem atak na prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Rządząca w mieście koalicja skupiona wokół przewodniczącego Tadeusza Wojnara i Mirosława Lenka chce odwołania szefa komisji budżetu i finansów Rady Miasta, radnego Franciszka Mandrysza z Markowic (na zdj. po lewej). Projekt uchwały wpłynął już do biura Rady Miasta. Podpisało go 13 rajców. Nie ma w nim uzasadnienia. Zobacz dokumenty w sprawie.

Mandrysz był dotąd radnym koalicyjnym. Brak wśród popierających odwołanie radnego Andrzeja Lepczyńskiego (na zdj. po prawej) oznacza, że obaj znajdą się poza obozem rządzącym. Sprawa ma związek z interpelacją radnego Lepczyńskiego (czytaj TUTAJ) na poprzedniej sesji w sprawie naborów do gimnazjów, którą Mandrysz poparł. Wystąpienie to było zaskoczeniem dla koalicji i zostało odebrane jako przejaw niesubordynacji rajców i jawny sprzeciw wobec prezydenta. Radni Mandrysz i Lepczyński popierali dotąd na sesjach inicjatywy M. Lenka, ostro krytykując przy okazji opozycję. Obaj też mocno angażowali się w tworzenie strefy na Ostrogu. 

Bez dwóch radnych koalicja zachowa większość głosów i zdolność forsowania swoich uchwał. Jesienią odbędą się wybory do Rady Miasta. Po raz pierwszy będą to wybory w okręgach jednomandatowych.

Poniżej lista wnioskodawców oraz interpelacja radnego Lepczyńskiego, która doprowadziła do ich wykluczenia z ław koalicji rządzącej

(waw)

radni13062014

images001

images002

images003

Autor: Grzegorz Wawoczny, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.