Krzanowice: Sport łączy pokolenia i narody

W krzanowickim pensjonacie Moravia odbyło się dziś spotkanie podsumowujące projekt pn. "Sport łączy pokolenia i narody". - Spotykamy się, by zaprezentować działania jakie były realizowane. W projekcie chodziło o to, by uaktywnić współpracę transgraniczną, a także by dzieci mogły się integrować poprzez sport, gry i zabawy. Cel został osiągnięty - powiedział Manfred Abrahamczyk, burmistrz Krzanowic.
- Polska część projektu opiewała na kwotę 9 255,00 euro, natomiast czeska ponad 4 tys. euro więcej. W ramach projektu zostały zorganizowane cztery spotkania sportowe (dwa działania w Polsce oraz dwa w Czechach), a także jedno podsumowujące. Dzięki tym środkom udało nam się zakupić dwa komplety do gry w unihokeja (hokej na trawie), 5 stoperów i 5 gwizdków. W ramach części czeskiej zakupiono piłki, skakanki, obręcze, 2 siatki i 8 kompletów do gry w badmintona, zakupiono także drewniany domek pełniący funkcję czesko-polskiej świetlicy - powiedział Piotr Kubin z krzanowickiego UM, podinspektor ds. promocji, współpracy transgranicznej i funduszy pomocowych. - Nasza współpraca w ramach tego projektu rozpoczęła się 15 czerwca ubiegłego roku. Spotkaliśmy się na boisku szkolnym w Strahovicach, gdzie przystąpiliśmy do wspólnej sportowej rywalizacji w grach i zabawach - wyjaśnił Kubin, po czym opowiedział o dalszej realizacji projektu.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa "Przekraczamy granice" w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
Sisi




































![Smutny finał interwencji Tworkowie, pożar w Kornowacu [RAPORT 998] Smutny finał interwencji Tworkowie, pożar w Kornowacu [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762671490b607a3da-1ac0-4601-ab81-488457234410-2-.jpg)
![Polsko-czeski pościg przez dwa powiaty. Złodzieje w rękach policji [WIDEO] Polsko-czeski pościg przez dwa powiaty. Złodzieje w rękach policji [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762699502578266358-1263536022476960-7287560577354771514-n-.jpg)



![Pierwsze łyżwiarskie disco na nowym lodowisku w Raciborzu. Program kolejnych wydarzeń i cennik [FOTO i WIDEO] Pierwsze łyżwiarskie disco na nowym lodowisku w Raciborzu. Program kolejnych wydarzeń i cennik [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762672535dsc-2853-.jpg)
![Dwaj Czesi pod wpływem narkotyków uciekali kradzionym busem [KOMUNIKAT POLICJI] Dwaj Czesi pod wpływem narkotyków uciekali kradzionym busem [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176276694055-906497-.jpg)









![Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762790569gre01558-.jpg)






![Dragons Pszów pokonali Orły OSiR-u Racibórz. Hokej wrócił na Piastor [FOTO] Dragons Pszów pokonali Orły OSiR-u Racibórz. Hokej wrócił na Piastor [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762813757dsc-3256-.jpg)

















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany