Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 stycznia 201318:58

Odprawa roczna w Śląskim Oddziale

Odprawa roczna w Śląskim Oddziale - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

25 stycznia w Śląskim Oddziale Straży Granicznej odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczył zastępca komendanta Głównego Straży Granicznej,płk Andrzej Pilaszkiewicz. W trakcie odprawy podsumowano rok 2012 a następnie przedstawiono założenia reorganizacji na granicy południowej oraz cele do realizacji w 2013 roku.

Główne cele to tworzenie nowej Śląsko-Małopolskiej Komendy Oddziału z siedzibą w Raciborzu (01.01.2014 r.). Zwiększenie liczby etatów dla nowo tworzonych Placówek Straży Granicznej, zarówno dla funkcjonariuszy jak i pracowników cywilnych. Utworzenie z dniem 01.01.2014 r. Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej w oparciu o zasoby kadrowe likwidowanych placówek w Cieszynie i Żywcu (Karpacki Oddział). Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej zwrócił szczególną uwagę na zadania związane z nielegalną migracją, które będą głównym kierunkiem działania tworzonego Śląsko-Małopolskiego oddziału.
Komendant Śląskiego Oddziału, odnosząc się do planowanych zmian, poinformował, iż dążył będzie do stworzenia warunków, które pozwolą części funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu na kontynuowanie służby w nowej Komendzie Śląsko-Małopolskiego Oddziału w Raciborzu. W związku z zainteresowaniem mediów reorganizacją Straży Granicznej na granicy południowej po odprawie odbyła się konferencja, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadali Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej i Komendant Śląskiego Oddziału.

sosg

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Strony Partnerskie30 czerwca 202623:12

Jak dbać o ranę po zabiegu chirurgicznym?

Jak dbać o ranę po zabiegu chirurgicznym? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.