Wyspy Południowego Pacyfiku w obiektywie i we wspomnieniach Pauliny Michalak

Pływać z wielorybami, jeść banany prosto z drzewa, skoczyć z wodospadu i na jednej z rajskich plaż zachwycić się pięknem przyrody… Paulina Michalak – na co dzień bibliotekarka w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu, zabrała w środowe popołudnie licznie zgromadzoną publiczność w egzotyczną podróż po Wyspach Południowego Pacyfiku.
To już druga prezentacja Pauliny Michalak, która na co dzień kieruje biblioteką w Ocicach. W 2023 roku opowiadała o jednym z najbardziej atrakcyjnych zakątków Norwegii – Lofotach. W tym roku, w sierpniu odbyła trwającą prawie cztery tygodnie podróż na Wyspy Południowego Pacyfiku. Swoją opowieść w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 rozpoczęła od Vanuatu, gdzie mogła spróbować swoich sił w snorkelingu (a nawet wysłać podwodną pocztówkę!), przekonała się, że kokos to podstawowe pożywienie kur i świń a także zjadła najpyszniejszego banana na świecie. Następnie publiczność, dzięki wspaniałym licznym zdjęciom i filmikom z podróży, miała okazję m.in. przenieść się na pełne kurzu i brudu Wyspy Salomona, odbyć trekking po lesie deszczowym na wyspie Samoa, zobaczyć z naprawdę bliska wieloryby i poczuć się jak bohaterowie bajki „Vaiana” na Polinezji Francuskiej.
- Paulinie życzymy kolejnych pięknych podróży, którymi mamy nadzieję zechce się podzielić z czytelnikami w bibliotece – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor Biblioteki w Raciborzu.
















![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)














![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)




![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)

![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany