Zadbaj o jeża, przygotuj go na zimę

Jak co roku, na początku jesieni, wychowankowie raciborskiego poprawczaka wspólnie z nauczycielami zawodu rozpoczynają akcję „Cztery kąty i jeż piąty”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat jeży i ich znaczenia w ekosystemie.
Wychowankowie, wykorzystując materiały pochodzące z recyklingu, budują funkcjonalne, przytulne i bezpieczne schronienia, w których te sympatyczne ssaki mogą przetrwać zimę. Domek składa się z przedsionka oraz sypialni z otworami zapewniającymi cyrkulację powietrza i odpływ odchodów. Całość jest przykryta papą, co uniemożliwia dostanie się wody opadowej do wnętrza konstrukcji. Domki są gustownie opalone, co wydobywa naturalną fakturę i przekrój drewna.
– Wiosną, gdy zaczynamy porządki w przydomowych ogródkach lub ruszamy na pola zmechanizowanym sprzętem, istnieje ryzyko zranienia, a nawet przypadkowego uśmiercenia jeża, który jeszcze nie obudził się z hibernacji – mówi Andrzej Tomczyk z raciborskiej placówki, pomysłodawca akcji. – Taki drewniany domek, widoczny z daleka, zapewnia jeżowi bezpieczne, trwałe i zdrowe warunki do zimowania, a odpowiednio przygotowany i wyeksponowany stanowi również ozdobę każdego przydomowego ogródka.
Domki można nabyć bezpośrednio przy ul. Adamczyka, po wcześniejszym zgłoszeniu chęci zakupu pod nr tel. 605 045 636.








![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)


![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)








![SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778499684gre06357-.jpg)
![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)
![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)




![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)





![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)













![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany