Rajd rowerowy śladami rodziny Lichnowskich. Historyczna wyprawa z PTTK Racibórz już we wrześniu

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza wszystkich miłośników turystyki i historii na wyjątkowy rajd rowerowy z cyklu „Przewodnik czeka”, który odbędzie się w sobotę 6 września 2025 roku. Trasa pierwszego etapu wyprawy przebiegać będzie śladami rodziny Lichnowskich – jednej z najbardziej znanych arystokratycznych rodzin związanych z ziemią raciborską.
Rowerzyści wyruszą o godzinie 9:00 z placu Długosza w Raciborzu, gdzie wcześniej, o 8:50, odbędzie się zbiórka przy fontannach na skwerze ks. Stefana Pieczki. Po krótkim przywitaniu i wspólnym zdjęciu, uczestnicy rozpoczną trasę prowadzącą przez malownicze zakątki powiatu – Płonię, Oborę, Brzezie, Lubomię, Grabówkę, Buków i Krzyżanowice, gdzie odwiedzą ogrody zamku Lichnowskich. Kolejne etapy wyprawy to Chuchelna z zamkiem i mauzoleum rodziny Lichnowskich, a także możliwe zwiedzanie kościoła św. Wacława w Krzanowicach.
Rajd zakończy się około godziny 15–16 na raciborskim rynku. Całkowita długość trasy to około 60 kilometrów, z przewyższeniem sięgającym 350 metrów.
Organizatorzy przypominają o obowiązku posiadania dowodu osobistego i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Konieczne jest również przygotowanie sprawnego roweru, odpowiedniego stroju oraz kasku ochronnego.
Udział w rajdzie to nie tylko aktywna forma wypoczynku, ale i okazja do poznania dziedzictwa kulturowego regionu, związanego z rodem Lichnowskich – patronów sztuki, właścicieli licznych majątków i twórców lokalnej historii.
Zapisy prowadzi Oddział PTTK w Raciborzu, ul. Chopina 16. Szczegóły dostępne są na stronie www.raciborz.pttk.pl.












![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)

![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)

![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)
![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)


![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)






![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)
![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany