Spotkanie z historią II wojny światowej – muzealne czwartkowe popołudnie

Miłośnicy historii i pasjonaci militariów spotkali się w czwartek na kolejnym „Spotkaniu z zabytkami”, którego tematem były eksponaty z okresu II wojny światowej. Wydarzenie, zorganizowane przez muzeum, przyciągnęło liczne grono zainteresowanych, dla których była to okazja do zobaczenia unikatowych zbiorów, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.
Podczas spotkania zaprezentowano zabytki z Działu Historii, pozyskane przez muzeum w ostatnich latach. Skupiono się przede wszystkim na dokumentach, przedmiotach wojskowych oraz cywilnych, ukazujących codzienność czasu wojny. Szczególne zainteresowanie wzbudziła historia żołnierza z powiatu raciborskiego, który walczył w armii niemieckiej – jego losy zostały szczegółowo przedstawione na tle wydarzeń wojennych.
Spotkanie miało charakter otwarty, a udział w nim był bezpłatny. Dla wielu uczestników była to nie tylko lekcja historii, ale i wzruszające spotkanie z przeszłością regionu.











































































![25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] 25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774436076krew-.jpg)






![Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774456568ans-354-kopia-.jpg)



































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany