Nowa scena, nowe możliwości – otwarcie Centrum Kultury i Wyobraźni w SP15

25 czerwca w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – uroczyste otwarcie CENTRUM KULTURY I WYOBRAŹNI. To nowoczesna, wielofunkcyjna przestrzeń teatralno-kinowo-konferencyjna, która od teraz służyć będzie rozwijaniu pasji, kreatywności i współpracy wśród dzieci i młodzieży.
Nowo powstała sala to miejsce stworzone z myślą o rozwoju emocjonalnym i artystycznym młodych ludzi – przestrzeń, w której można nie tylko prezentować efekty swojej pracy, ale też poszukiwać inspiracji i kształtować wyobraźnię. Szczególną radość z jej powstania mają opiekunki Czarnego Teatru – Oliwia Joszko i Joanna Nowak – które od lat z zaangażowaniem prowadzą grupę teatralną, tworząc spektakle o wyjątkowym klimacie.
Uroczystość otwarcia była okazją do zaprezentowania możliwości sceny. Publiczność obejrzała spektakl pt. „Legendarne początki Raciborza”, autorstwa Norberta Miki i Sarki Belastovej. Widowisko, zrealizowane z wykorzystaniem światła UV, przeniosło widzów w magiczny świat historii, emocji i wyobraźni. Wzruszenie, zachwyt i gromkie brawa były najlepszym dowodem na to, że teatr tworzony przez dzieci z pasją może mieć ogromną siłę oddziaływania.












![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)






![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)


![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)



![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)














![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany