Henkel oficjalnie ogłasza zamknięcie zakładu produkcyjnego w Raciborzu. Zgłoszono zwolnienia grupowe

- W ramach trwającej transformacji działu biznesowego Henkel Consumer Brands oraz procesu dostosowania sieci produkcyjnej w Europie, Henkel musiał podjąć trudną decyzję o zamknięciu jednej z fabryk w Polsce, zakładu produkcyjnego w Raciborzu. Decyzja ta została spowodowana zmieniającym się zapotrzebowaniem konsumentów i koniecznością adaptacji oferty firmy, co w efekcie miało bezpośredni wpływ na zakład produkcyjny w Raciborzu i jego 159 pracowników - podano w komunikacie. Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu otrzymał dziś informację o zwolnieniach załogi. Ponad 150 osób straci pracę w listopadzie/grudniu.
Rano o 9.00 pracownikom kazano przerwać pracę, zebrać się w jednym miejscu po czym oświadczono, że zakład zostanie zamknięty. Po spotkaniu załoga opuściła teren zakładu. O 12.00 prezes polskiej spółki udała się do magistratu na spotkanie z prezydentem Jackiem Wojciechowiczem. Jednocześnie do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło pismo o zwolnieniach grupowych.
- Priorytetem i zobowiązaniem firmy Henkel jest zapewnienie, że wszyscy pracownicy, których dotyczy ta decyzja, będą traktowani z najwyższym szacunkiem, zgodnie z kulturą i wartościami firmy. Odchodzącym pracownikom zaoferujemy pakiety odpraw i świadczeń, których wysokość przekroczy wymogi polskiego prawa, oraz pomoc w poszukiwaniu nowej pracy. W ten sposób chcemy im pomóc przejść przez ten niełatwy okres zmiany - podała firma.
Henkel będzie współpracować z przedstawicielami właściwych urzędów, w tym z władzami miasta Raciborza, przedstawicielami pracowników i innymi interesariuszami w celu zapewnienia sprawnego i zgodnego z przepisami zakończenia postępowania. Pomimo złożoności procesu wygaszenie produkcji w zakładzie planowane jest do końca listopada 2025 r.
Firma pozostaje w Polsce i będzie kontynuować swoją działalność produkcyjną w fabrykach w Stąporkowie i Dzierżoniowie oraz działania marketingowo-sprzedażowe we wszystkich tych obszarach biznesu, w których Henkel jest dziś aktywny na polskim rynku. Wieloletnie zaangażowanie firmy - w spełnianie oczekiwań konsumentów i klientów oraz w działania na rzecz społeczeństwa - pozostaje niezmienne.
Komentarze (44)