Dekada muzycznych podróży z Orkiestrą Dętą gm. Nędza

Swoje 10-lecie działalności pod tym szyldem grupa muzyków pod kierunkiem Krzysztofa Fulneczka świętowała po sąsiedzku, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.
Orkiestra ma swoje korzenie w gminie Krzyżanowice, jednak również gmina Nędza, w czasach wójtowania Anny Iskały (dziś radnej powiatowej), zapragnęła mieć własny zespół. Pomysł ten narodził się podczas jednej z gali Mieszko i wkrótce został zrealizowany. Wiosną 2014 roku, 25 marca, w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbyła się pierwsza próba orkiestry, a pod koniec sierpnia tego samego roku miał miejsce debiutancki koncert podczas dożynek w Zawadzie Książęcej, które od lat pełnią rolę święta gminnego.
Przez dekadę orkiestra uświetniła wiele oficjalnych uroczystości, festynów i innych wydarzeń, zachwycając publiczność swoimi melodiami. Zespół tworzą muzycy z gminy Nędza oraz z innych miejscowości powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.
Podczas jubileuszowego koncertu orkiestrze towarzyszyli wokaliści: małżeństwo Magdalena i Kamil Klimkowie oraz Justyna Galda, którzy od lat współpracują z zespołem przy projektach muzyczno-wokalnych.
Z okazji urodzin orkiestry gratulacje, przy aplauzie licznej publiczności, składali: wójt Leszek Pietrasz, matka chrzestna orkiestry - była wójt Anna Iskała, starosta raciborski Grzegorz Swoboda (który kiedyś pracował w gminie Nędza w oświacie), senator Henryk Siedlaczek oraz Joanna Kazubska, dyrektorka Gminnego Centrum Kultury.























![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)




![Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766091358gala-unia-.jpg)










![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)

![Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766094446dsc-6064-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany