Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 lipca 202408:17

Załoga raciborskiej karetki ujęła pijanego kierowcę microcara

Załoga raciborskiej karetki ujęła pijanego kierowcę microcara - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W poniedziałkowy wieczór, około godziny 20:00, w Raszczycach na ulicy Raciborskiej doszło do niebezpiecznego incydentu. 78-letni mężczyzna, kierując microcarem, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Jak się okazało, przyczyną zdarzenia był wysoki poziom alkoholu we krwi kierowcy. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która odegrała kluczową rolę w zabezpieczeniu sytuacji i uniemożliwieniu dalszej jazdy nietrzeźwemu mężczyźnie.

Szybka reakcja załogi pogotowia ratunkowego

Ratownicy ze Szpitala Rejonowego w Raciborzu, którzy zostali wezwani do udzielenia pomocy medycznej, natychmiast podjęli działania, które zapobiegły potencjalnie tragicznej sytuacji. Po przybyciu na miejsce wypadku zauważyli, że kierowca próbuje uciekać z miejsca zdarzenia. Medycy wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale także odwagą, odbierając kluczyki pijanemu kierowcy, co uniemożliwiło mu dalsze poruszanie się pojazdem.

- Do zdarzenia doszło po 20.00 w Raszczycach na ulicy Raciborskiej. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący microcarem, jadąc w kierunku Raciborza, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Mężczyzna został ujęty przez załogę pogotowia ratunkowego ze Szpitala Powiatowego w Raciborzu, która została wezwana do udzielenia pomocy medycznej. Medycy natychmiast zareagowali i zabrali kluczyki pijanemu kierowcy, który próbował uciekać. Badanie trzeźwości 78-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi z drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy - raportuje KMP Rybnik.

Interwencja policji

Na miejsce szybko przybyli policjanci z rybnickiej drogówki, którzy przejęli sprawę. Badanie trzeźwości wykazało, że 78-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał w swoim organizmie aż 2,5 promila alkoholu. W związku z tym incydentem, funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Tego rodzaju przewinienia są poważnym naruszeniem przepisów ruchu drogowego i niosą za sobą surowe konsekwencje prawne.

Apel do społeczeństwa

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku i odpowiedzialności. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to nie tylko łamanie prawa, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nieodpowiedzialna przejażdżka może skończyć się tragicznie, zarówno dla kierowcy, jak i dla przypadkowych osób.

Każdy z nas powinien reagować, gdy podejrzewamy, że ktoś zamierza prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Nasza czujność i odpowiedzialna postawa mogą uratować życie. Wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach. Jeśli widzimy, że ktoś zamierza prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu, nie bójmy się interweniować i wezwać odpowiednie służby.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Każdy może przyczynić się do tego, by zmniejszyć liczbę wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Pamiętajmy, że szybka reakcja i odpowiednie działania mogą zapobiec tragedii.

Autor: źródło KMP Rybnik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.