Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 maja 202413:14

Zamkowa noc z muzyką lat 20. i 30. oraz kryminalnymi historiami w tle [ZAPROSZENIE]

Zamkowa noc z muzyką lat 20. i 30. oraz kryminalnymi historiami w tle [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Już 31 maja na Zamku Piastowskim koncert pt. „Powróćmy jak za dawnych” lat oraz kryminalne opowieści z dawnych wieków. Zaczynamy o godz. 20:00. Wybrzmią największe przeboje lat 20. i 30. w doskonałym wykonaniu Sabiny Olbrich-Szafraniec i historie o niegodziwościach sprzed wieków. Na koniec niespodzianka. Na wydarzenie zapraszają Powiat Raciborski i Zamek Piastowski w Raciborzu.

Powróćmy jak za dawnych lat to koncert najpiękniejszych piosenek z dawnych lat w wykonaniu Todo Trio. Któż nie zna takich melodii jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Już taki ze mnie zimny drań”, przebojów śpiewanych przez Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga czy Hankę Ordonównę. Te i inne kompozycje znakomitych kompozytorów jak H. Wars, J. Petersburski, J. Wasowski, G. Gardel, S. Joplin, J. Bock usłyszymy w nowych, atrakcyjnych aranżacjach na trio stroikowe, który tworzą muzycy Filharmonii Śląskiej - Agata Brachman - flet, Dariusz Jursza - klarnet, Dawid Smykowski - fagot. Utwory wokalne wykona sopranistka - Sabina Olbrich-Szafraniec.

O zbrodniach sprzed wieków opowiedzą dr Joanna Stojer-Polańska oraz Grzegorz Wawoczny, oboje Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu. Będzie m.in. o krewkim księciu raciborskim Janie Żelaznym, otruciu księcia Henryka IV Probusa, raciborskim procesie czarownic, sprawach z przełomu XIX i XX wieku i słynnym wampirze, którego miano widzieć w Ratibor. Dane historyczne zostaną skonfrontowane z wiedzą kryminalistyka.

A kiedy zmrok zapadnie... To już niespodzianka dla tych, którzy postanowią spędzić piątkowy wieczór na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Podstawowe informacje:

31 maja 2024, Dom Książęcy, początek wydarzenia o godz. 20.00, czas trwania około 2,5 godziny. Wstęp bezpłatny.

Liczba wejściówek ograniczona! Można je pobrać w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej (budynek słodowni) w godzinach od 10.00 do 18.00 do wyczerpania limitu. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Dr hab. Sabina Olbrich-Szafraniec, prof. UŚ. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatką I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Edwarda Griega w Gdańsku, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Uczestniczyła w krajowych i międzynarodowych kursach wokalnych oraz festiwalach m.in. w Weimarze, Bayreuth, Braunschweigu, Bydgoszczy, Cieszynie.

W jej dorobku są liczne recitale pieśni i koncerty oratoryjne. Zadebiutowała w roku 1995 partią tytułową w musicalu Evita A.L. Webbera w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W latach 1998–2017 solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. W jej repertuarze znajdują się partie z oper Don Giovanni, Wesele Figara, Faust, Carmen, Borys Godunow, operetek Wesoła wdówka, Zemsta nietoperza, Księżniczka czardasza, musicali Evita, Człowiek z La Manchy, Pocałunek Kobiety Pająka, Zorba, Phantom, My fair Lady.

Od 2002 pedagog śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. W roku 2004 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzycznej, specjalność wokalistyka zaś w roku 2018 stopień doktora habilitowanego. Od roku 2010 związana z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, gdzie pracuje na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

Związana ze śląskim środowiskiem muzycznym podejmuje szereg inicjatyw, których celem jest ożywienie życia muzycznego lokalnej społeczności. Koncertuje w kraju i za granicą.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 czerwca 202420:34

Park wodny w Tworkowie już czynny [FOTO i WIDEO]

Park wodny w Tworkowie już czynny [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Krzyżanowice:

To drugi sezon nowoczesnego kąpieliska, zbudowanego dzięki wsparciu z programu Polski Ład. - W zeszłym roku chętnych było tak dużo, że bywały dni, kiedy nie wszystkich mogliśmy wpuścić - mówi wójt Grzegorz Utracki, zaliczając inwestycję do udanych i potrzebnych.

red.
Reklama
Aktualności23 czerwca 202420:51

Jest w orkiestrach dętych wielka siła. Parada w Tworkowie [FOTO i WIDEO]

Jest w orkiestrach dętych wielka siła. Parada w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Tworkowie zorganizowano dziś, 23.06., IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, tym razem w ramach Festiwalu Górnej Odry. O godz. 15.00 spod roszarni, dziś siedziby GOK-u, ruszyła parada.

(waw)
Aktualności23 czerwca 202417:21

Tuje poszły z dymem w Tworkowie

Tuje poszły z dymem w Tworkowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot. FB/Nasz Tworków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 czerwca 202419:04

Odszedł Janusz Jona. Był działaczem Podokręgu Racibórz

Odszedł Janusz Jona. Był działaczem Podokręgu Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/ Katarzyna Kubik
Reklama
Sport23 czerwca 202401:04

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO]

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 22.06., na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano spotkanie XXX kolejki klasy okręgowej pomiędzy zajmującą dwunaste miejsce Unią a plasującym się na piątym miejscu Naprzodem Syrynia.

(greh)
Aktualności24 czerwca 202412:24

Pożar garażu w Strzybniku

Pożar garażu w Strzybniku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Strzybnik
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.