Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 maja 202410:02

Rośnie popularność usługi Umów wizytę w urzędzie skarbowym

Rośnie popularność usługi Umów wizytę w urzędzie skarbowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W pierwszym kwartale 2024 r. podatnicy w całym kraju umówili przez usługę „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" ponad 1,1 mln wizyt. Najczęściej dotyczyły one spraw związanych z podatkami majątkowymi, rozliczeniem PIT lub uzyskaniem zaświadczenia. 91 proc. osób było zadowolonych ze swojej wizyty w urzędzie. Średni czas obsługi podatnika to 17 minut.

Aby uniknąć stania w kolejce i mieć pewność szybkiego załatwienia sprawy warto zaplanować swoją wizytę. Można to zrobić nawet z 21-dniowym wyprzedzeniem. Przypominamy, że nie trzeba umawiać wizyty, aby złożyć dokument w urzędzie.

Podatnicy, którzy chcą załatwić sprawę bezpośrednio w urzędzie skarbowym, nie stojąc w kolejce, mogą skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym". W jej ramach mogą m.in. elektronicznie zarezerwować wizytę w wybranym urzędzie, planując ją nawet na 21 dni wcześniej w konkretnym dniu i o wybranej godzinie.

„Dzięki naszej usłudze podatnik może szybko załatwić nawet najbardziej skomplikowaną sprawę. Rezerwację wizyty ułatwia mu dostępny katalog spraw i wyszukiwarka usług. Dzięki tym narzędziom podatnik trafia do właściwego eksperta i uzyskuje informację, której potrzebuje. Nie wszystkie sprawy wymagają jednak spotkania z ekspertem. Jeśli podatnik przykładowo chce złożyć dokument nie musi umawiać się na wizytę" – podkreśla wiceminister finansów szef KAS Marcin Łoboda.

Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym nie jest obowiązkowe. Rezerwując wizytę podatnik może jednak ustalić dogodny dla siebie termin spotkania, nie czeka w kolejce i szybko załatwi swoją sprawę podatkową.

Tylko w I kwartale 2024 r. klienci urzędów skarbowych umówili w całym kraju ponad 1,1 mln wizyt. Średni czas obsługi podatnika podczas umówionego spotkania wyniósł 17 minut. Z ankiet przeprowadzanych po umówionej wizycie wynika, że aż 91 proc. podatników było zadowolonych ze swojej wizyty.

Jak umówić lub odwołać wizytę

Najszybszym i najprostszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja internetowa za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wystarczą cztery kroki:

- wybór województwa oraz urzędu,
- wybór sprawy do załatwienia,
- wybór daty i godziny,
- podanie danych i numeru kontaktowego lub adresu email.

Po umówieniu wizyty na podany numer telefonu lub adres e-mail wysyłane jest potwierdzenie rezerwacji z informacją m.in. o stanowisku/pokoju, do którego podatnik powinien się zgłosić w dniu wizyty. Osoby, które umawiają wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymają dodatkowo SMS-owe przypomnienie.

Wizytę można też zarezerwować telefonicznie lub osobiście w urzędzie skarbowym. Większość wizyt (56 proc.) jest obecnie umawianych elektronicznie za pomocą specjalnego formularza na stronie wizyta.podatki.gov.pl

Jeśli podatnik nie może przyjść na umówioną wcześniej wizytę, ma możliwość jej odwołania. Można to zrobić telefonicznie – dzwoniąc do urzędu skarbowego lub internetowo – wypełniając formularz dostępny na stronie wizyta.podatki.gov.pl podając:

- numer umówionej wizyty,
- imię i nazwisko,
- numer telefonu lub e-mail.

Wprowadzone dane powinny być takie same, jak dane, które podatnik podał podczas rejestracji. Dzięki odwołaniu wizyty na którą nie możemy przyjść, inna osoba będzie mogła umówić się w tym czasie do urzędu.

Po wizycie oceń usługę

Każda osoba, która umówiła wizytę w usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i podała adres e-mail, otrzymuje po swojej wizycie wiadomość z linkiem do anonimowej ankiety. Wypełnienie ankiety jest dobrowolne. Pytania dotyczą ogólnego zadowolenia z wizyty i emocji, które towarzyszyły klientowi podczas załatwiania sprawy. Dodatkowo zawarte są w niej dwa pytania otwarte, które umożliwiają ankietowanym przekazanie uwag dotyczących poszczególnych aspektów wizyty w urzędzie.

Zachęcamy wszystkich klientów do wypełniania ankiety. W ten sposób pozyskujemy opinie i wskazówki, które pozwalają nam cały czas podnosić jakość obsługi w Krajowej Administracji Skarbowej.

Autor: KAS Katowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Aktualności22 maja 202412:41

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
red., źródło zdjęcia: hawle.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.