Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 kwietnia 202421:55

W debacie TVP Polowy kompletnie odleciał. A za nim internetowe trolle

W debacie TVP Polowy kompletnie odleciał. A za nim internetowe trolle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

[OPINIA] Pytanie o las Obora pokazuje, że obecny prezydent Raciborza albo jest ignorantem, albo manipulantem próbującym celowo wzbudzić społeczny lęk. Innego wytłumaczenia nie ma.

Dariusz Polowy – po przegranych wyborach do Rady Miasta - od kilku dni zaskakuje politologów, próbując przekonać, że władzy wykonawczej do rządzenia nie jest potrzebna większość we władzy uchwałodawczej.

Dziś zaskoczył w TVP, zadając Jackowi Wojciechowiczowi pytanie o las Obora. Najpierw wspomniał o „bogatych inwestorach”, „bogatych deweloperach”, „szalejącej w Warszawie aferze reprywatyzacyjnej” oraz lękach, jakie ma to rzekomo wywoływać wśród raciborzan, których spotyka, a potem cytując osobę, z którą miał ponoć rozmawiać, zapytał, czy „Wojciechowicz wytnie nasz wspaniały las Obora lub jego część, aby sprzedać bogatym deweloperom działki pod zabudowę”. Wojciechowicz zaprzeczył, z trudem kryjąc uśmiech politowania.

Horrendalna głupota

Po pięciu latach rządów Dariusz Polowy powinien wiedzieć, że las Obora to dziś Arboretum Bramy Morawskiej, a przepisy z zakresu ochrony przyrody czy planowania przestrzennego praktycznie wykluczają tu jakiekolwiek wycinki i lokowanie zabudowy. Jeśli zatem rzeczywiście ktoś zadał mu pytanie, jakie padło w TVP, to prezydent powinien odpowiedzieć, że Wojciechowicz na pewno nic nie wytnie, bo prawo tego nie dopuszcza, a nikt o zdrowych zmysłach nie wysunąłby nawet takiego pomysłu. Największym problemem w tym rejonie jest dziś nieprzyjemny odór.

Skoro jednak prezydent pojechał z tym pytaniem do Katowic, to być może o przepisach nie wie. To oznaczałoby, że jest zwykłym ignorantem.

Jeśli jednak wie, a mimo to zadał pytanie o las Obora, to można odnieść wrażenie, że była to kolejna próba powiązania Wojciechowicza z warszawską aferą reprywatyzacyjną. Polowy od wielu dni publikuje na swoim profilu fejsbukowym filmik z warszawskim aktywistą Janem Śpiewakiem, który taki zarzut postawił kandydatowi na prezydenta Raciborza i przegrał z nim proces, nie jedyny zresztą, jaki mu wytoczono. Musiał przeprosić Wojciechowicza, który w warszawskim ratuszu nie zajmował się reprywatyzacją.

Gdyby coś było na rzeczy, to PiS dawno skazałoby Wojciechowicza, a popierający Polowego poseł Jabłoński - trzeba uczciwie przyznać medialnie sprawny i dla oponentów bezwzględny - nie zdejmowałby kandydata PO z widelca. 

Z chwilą, gdy media zamieściły link do debaty w TVP, natychmiast pojawiły się komentarze typu „Najpierw w Warszawie zamieszany w lewiznę a teraz przyjechał po raciborską oborę! Wojciechowicz właśnie wkurzył pół Raciborza!”, sugerujące wprost, że z tym lasem coś może być na rzeczy.

Narracja jednak nie zagrała. - Wista z lasem na oborze i warszawską deweloperką wycinającą drzewa wymyślił pewnie [Z...] rzutem na taśmę - ale to w ogóle nie żre i nie zażre, bo jest tak horrendalnie głupie, że aż bolało słuchać, ze wstydu – napisał jeden z internautów. Podobnych komentarzy pojawiło się więcej.

Przyklejanie do sukcesów starego układu

Prezydent – podobnie jak na konwencji wyborczej - pochwalił się w debacie osiągnięciami swojego poprzednika Mirosława Lenka, czyli „starego układu”. Lenk tym razem od razu zareagował, przesyłając sprostowanie.

Próba wręczenia Wojciechowiczowi karty meldunkowej to numer wielokrotnie ograny, mogący zdradzać pomysłodawcę – stojącego za prezydentem przedsiębiorcę z podraciborskiej gminy, gdzie prezydent Polowy przez wiele lat mieszkał. Była już kiedyś wędka, kask i młot pneumatyczny do betonu.

Tym razem prezent był mało czytelny, bo przecież PiS wystawiał do walki o prezydenturę Warszawy albo Patryka Jakiego z Opola, albo Tobiasza Bocheńskiego z Łodzi. Nawet gdyby Wojciechowicz był z Pcimia, to prawo nie zabraniałoby mu startować w wyborach na prezydenta Raciborza, a dla sprawowania mandatu radnego nie jest istotne miejsce zameldowania, lecz zamiar stałego zamieszkania. A to istotna różnica, o której Polowy albo i pan Heniek (zbieżność imion przypadkowa) powinni wiedzieć.

Grzegorz Wawoczny

Link do debaty i sprostowania M. Lenka

Autor: Grzegorz Wawoczny, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202412:25

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO]

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Organizatorka bazarku, Joanna Turkiewicz, zapowiada, że przy sprzyjającej pogodzie będzie stale towarzyszył comiesięcznemu targowi staroci.

red.
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202409:00

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe arch. PTTK
Reklama
Aktualności18 maja 202412:16

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie rozpisano na trzy dni, 17-19 maja. Przygotowano wykłady, panel dyskusyjny, wspólne Eucharystie i uwielbienie, ale nie zabraknie też poczęstunków i pikniku rodzinnego. – Serdecznie zapraszam do wspólnego poznawania tej niezwykłej postaci – mówi s. Małgorzata Cur ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Dni na żywo relacjonuje EWTN.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202410:02

Trwają działania PRĘDKOŚĆ

Trwają działania PRĘDKOŚĆ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
KPP Racibórz
Aktualności18 maja 202421:18

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Placówka z ul. Chopina i Gimnazjalnej przygotowała dziś, 18.05., sporo atrakcju, a jej progi przekroczył tłum zwiedzających. Bracia kurkowi tradycyjnie zaczęli od trzech armatnich wystrzałów.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.