Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 lutego 202411:05

Poseł z Raciborza może stracić miejsce w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Pojawia się w e-mailu do Dworczyka

Poseł z Raciborza może stracić miejsce w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Pojawia się w e-mailu do Dworczyka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- To może być koniec Pawła Jabłońskiego (PiS) jako członka komisji śledczej do spraw wyborów kopertowych. Przewodniczący komisji zwrócił się już o odpowiednią opinię prawną w związku z ujawnioną korespondencją członka z przesłuchiwanym Michałem Dworczykiem - donosi businessinsider.com.pl. Media obiegła wczoraj informacja o przerwaniu obrad komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Paweł Jabłoński to poseł PiS z Raciborza.

- W mailu z maja 2020 r. wiceszef MSZ Paweł Jabłoński miał doradzać szefowi KPRM Michałowi Dworczykowi w sprawie wyborów kopertowych. Dziś Jabłoński zasiada w komisji badającej sprawę tamtych wyborów. Zdaniem przewodniczącego Jońskiego mail może być podstawą do wykluczenia posła PiS z obrad - donoszą onet.pl i newsweek.pl

- Komisja zwróciła się do doradców prawnych o opinię w tym zakresie – prawnicy mają wyjaśnić, czy poseł Jabłoński powinien dalej zasiadać w komisji. Opinia zostanie przygotowana na piśmie. Jeżeli prawnicy ocenią, że bezstronność Jabłońskiego budzi wątpliwości, komisja będzie głosować, czy poseł PiS powinien zostać wykluczony z obrad. W kolejnym głosowaniu członkowie komisji podejmują decyzję, że doradcy komisji dostaną na to siedem dni. Takie postawienie sprawy poseł Jabłoński uznaje za farsę. Sugeruje, że decyzja już została podjęta, a większość, którą mają w komisji przedstawiciele koalicji rządzącej, już podjęła decyzję. – Wiem, że decyzja już została podjęta. Wykluczą mnie państwo z tej komisji, ponieważ macie moje pytania i wnioski dowodowe za niewygodne - informuje onet.pl.

- Nie uczestniczyłem w żadnych działaniach dotyczących podejmowania decyzji o przeprowadzeniu wyborów. A być może post factum byłem pytany o opinię, tego nie jestem w stanie wykluczyć - zaznaczył Paweł Jabłoński, podkreślając, że może to też powiedzieć pod przysięgą - zaznaczył Paweł Jabłoński.

gflm-cgwcaao_wa

Relacja z obrad komisji, sprawa posła Jabłońskiego od 5:00:30

Prasowe echa związane z ujawnieniem e-maila z nazwiskiem posła z Raciborza

Businessinsider.pl Członek komisji śledczej bohaterem odtajnionych wiadomości. To może być jego koniec

Gazeta.pl Przesłuchanie Dworczyka przerwane. Poseł PiS może zostać wykluczony z komisji śledczej

W polityce RELACJA. Dworczyk na komisji ds. wyborów kopertowych: Gdybyśmy nie przeprowadzili wyborów, oskarżylibyście nas o zaniechanie

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Aktualności17 września 202521:24

Pałac w Sławikowie odsłoni swoje tajemnice [ZAPOWIEDŹ]

Pałac w Sławikowie odsłoni swoje tajemnice [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. lotnicze arch. R. Ambroziewicza
Reklama
Reklama
Aktualności18 września 202513:28

Wielki szacunek. Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Wielki szacunek. Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 września 2025 roku, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie to poświęcone było osobom, które od lat dzielą się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Podczas ceremonii wręczono odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie18 września 202518:27

Dziedzictwo Leona Mludka rozkwita – Pietrowice Wielkie z Zielonym Arboretum dzięki WFOŚiGW

Dziedzictwo Leona Mludka rozkwita – Pietrowice Wielkie z Zielonym Arboretum dzięki WFOŚiGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dwadzieścia lat temu pasja jednego człowieka stała się początkiem niezwykłej przemiany. Leon Mludek, pszczelarz, społecznik i ekolog, stworzył przy drodze do Gródczanek, tuż obok pątniczego kościółka pw. św. Krzyża, niewielkie arboretum. Dziś, po latach, ten zakątek natury rozkwita na nowo, wzbogacony o nowe nasadzenia, ścieżki i przestrzenie rekreacyjne, stając się jednym z najpiękniejszych punktów na mapie Pietrowic Wielkich.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności18 września 202520:01

Edukacja zdrowotna – znikome zainteresowanie w raciborskich szkołach

Edukacja zdrowotna – znikome zainteresowanie w raciborskich szkołach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

W polskich szkołach w roku szkolnym 2025/2026 wprowadzono nowy przedmiot – edukację zdrowotną. Jednak, jak wynika z danych zebranych przez raciborski magistrat, zainteresowanie tymi zajęciami wśród uczniów jest znikome.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.