Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 listopada 202308:49

Raport 998/997. Trzy uszkodzone samochody w zderzeniu na Żwirki i Wigury

Raport 998/997. Trzy uszkodzone samochody w zderzeniu na Żwirki i Wigury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zgłoszenie o zdarzeniu służby odebrały wczoraj, 23.11., o godz. 18.13. Z pierwszych informacji wynikało, że doszło do kolizji dwóch pojazdów.

Jak informuje raciborska komenda straży pożarnej, pPo dojeździe zastępów na miejsce i wstępnym rozpoznaniu ustalono, iż doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych (mercedes i skoda), w których podróżowały trzy osoby/ Doszło także do uszkodzenia zaparkowanego samochodu osobowego marki BMW. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy dwóm osobom - kierowcy mercedesa oraz pasażerce skody, odłączeniu akumulatorów, oświetleniu miejsca zdarzenia, posprzątaniu oraz zmyciu nawierzchni drogi. Nikt nie trafił do szpitala. Sprawcą, jak informuje policja, jest 19-letni kierowca skody, ukarany mandatem karnym. Poszkodowany to 28-latek z mercedesa. Przyczyna zdarzenia to nieustąpienie pierwszeństwa.

Pozostałe wczorajsze strażackie interwencje to:

Godz. 12.24 - przyjęło zgłoszenie o drzewie przewróconym na całą szerokość jezdni na ul. Brzeskiej w Raciborzu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze leży konar drzewa. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu złamanego konaru drzewa oraz uprzątnięciu jezdni. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

Godz. 14.01 - z Wojnowic przyjęło zgłoszenie o złamanym konarze na drzewie przy ul. Rostka, na wysokości ok. 15 m, który w każdej chwili może spaść na parking przy sklepie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że nadłamany konar znajduje się na wysokości ok. 10 m. Na miejsce została zadysponowana drabina mechaniczna z JRG Racibórz, przy pomocy której usunięto zagrożenie. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był silny wiatr. Fot. OSP Wojnowice

398226244_2598245200343512_4026410199376460891_n

Godz. 20.42 - przyjęło zgłoszenie o nadłamanej gałęzi na drzewie przy drodze ul. Szkolnej w Babicach gm. Nędza. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż na wysokości około 4 m. znajduję się nadłamana gałąź. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu nadłamanej gałęzi za pomocą piły mechanicznej i drabiny przenośnej.

Autor: red., fot. K. Gdesz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 stycznia 202607:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport10 stycznia 202622:33

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO]

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie popołudnie, 10 stycznia, w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej dostarczyło kibicom siatkówki ogromnych emocji. Zespół prowadzony przez Marcina Polowczyka podejmował LKS Olimpię Włodowice i choć początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, końcówka meczu przeszła do historii jako przykład widowiskowej i w pełni zasłużonej remontady.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Sport10 stycznia 202623:09

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po siatkarskich emocjach, jakie kibicom w hali OSiR Racibórz zapewnili zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz, parkiet przejęły koszykarki RKK AZS Racibórz. Ich rywalkami była drużyna MKS MOS Betard Wrocław, uznawana przed spotkaniem za wyraźnego faworyta. Mimo różnicy potencjału oba zespoły stworzyły widowisko, w którym przez długi czas gospodynie dotrzymywały kroku bardziej doświadczonym przyjezdnym.

opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.