Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 listopada 202313:10

Koncert Śląska Duszo Solidarności! z udziałem Darka Malejonka, Sióstr Melosik i Damiana Ukeje

Koncert Śląska Duszo Solidarności! z udziałem Darka Malejonka, Sióstr Melosik i Damiana Ukeje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prezydent Miasta Racibórz, Prezes Fundacji TPE oraz Dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury mają zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert „Śląska Duszo Solidarności!”, który odbędzie się 30 listopada (czwartek) o godzinie 17.00. Na scenie RCK DK Strzecha przy ul. Londzina 38 wystąpią: Darek Malejonek, Siostry Melosik, Damian Ukeje, Kasia Malejonek, Mona, Tomasz Tomacki Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.ETNO oraz Kacper Popek.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać od wtorku 21 listopada w kasach RCK (ul. Chopina 21, ul. Londzina 38) oraz w Visit Racibórz (ul. Długa 2).

Koncert „Śląska Duszo Solidarności!”, czyli patriotyzm w muzycznych brzmieniach, ma zachęcić do zgłębiania niezwykle interesującej historii Śląska w niekonwencjonalny sposób, poprzez emocje wywołane przez muzykę i teksty piosenek. Dobra muzyka i niebanalne teksty o miłości do Śląska z pewnością pozwolą wyobrazić sobie realia przedstawianej historii.

Jedną z gwiazd koncertu będzie Darek „Maleo” Malejonek, legenda polskiej sceny muzycznej, kompozytor, wokalista i gitarzysta, członek zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego. Założyciel i lider zespołów Maleo Reggae Rockers i Hyperhemon.

Tego samego dnia o godzinie 13.00 na skwerze ks. Prałata Stefana Pieczki w Raciborzu zostanie otwarta wystawa plenerowa zatytułowana "Śląsk w walce o wolną Polskę", którą można będzie oglądać do 18 grudnia.
Wyjątkowy koncert oraz wystawa to elementy projektu, którego celem jest przybliżenie historii i ducha walki o wolność Śląska oraz Polski. Mieszkańcy Raciborza oraz wszyscy zainteresowani historią naszego kraju będą mieli okazję poznać niezwykłe wydarzenia, które miały miejsce na tych ziemiach, zarówno w czasach dawnych, jak i współczesnych.

O Fundacji TPE

Towarzystwo Projektów Edukacyjnych to Fundacja powstała z pasji do historii, sztuki oraz edukacji. Zagadnienia, które są dla nas ważne okazały się mało rozpowszechnione, a dodatkowo wiedzieliśmy, że można im nadać ciekawą formę przekazu. Idea przerodziła się w działanie i dlatego od paru lat zajmujemy się projektowaniem i realizacją programów poświęconych promocji polskiej kultury, historii i języka. W naszych projektach używamy najnowszych technologii połączonych z tradycyjnymi metodami dydaktycznymi. Wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz ścisła współpraca
z ekspertami oraz artystami, sprawia, że nasze projekty są interdyscyplinarne tzn. łączą w sobie wiele elementów z różnych dziedzin, zawsze ciekawe i ciągle nowe.

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.