Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 września 202317:32

Śląskie silne turystyką. Raciborzanie wśród wyróżnionych

Śląskie silne turystyką. Raciborzanie wśród wyróżnionych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Planetarium Śląskie było gospodarzem gali wręczenia dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie. Dyplomy wręczono w sumie w pięciu kategoriach. W uroczystości uczestniczyli członek zarządu województwa Grzegorz Boski oraz radny Sejmiku Grzegorz Wolnik.

- Ilość wyróżnień jest jednocześnie odzwierciedleniem przebogatej oferty turystycznej jaką dysponuje nasz region. Z roku na rok umacniamy swoją pozycję na turystycznej mapie naszego kraju – podkreślił Grzegorz Boski. Złotą Odznakę Honorową na Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymał dyrektor Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz prezes Zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej. - Do tej pory odbierałem to prestiżowe wyróżnienie w imieniu instytucji. Dziś robię to w imieniu swoim. Jestem zaszczycony, serdecznie dziękuję – powiedział Adam Wawoczny. Wręczenie laurów jak co roku splotło się z obchodami Światowego Dnia Turystyki. Więcej o turystyce w Polsce przeczytasz na Tipoland.com.

I Kategoria: Osobowość turystyczna roku

Wyróżnienie główne:

Zbigniew Cierniak
Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Od wielu lat współpracuje ze Śląską Organizacją Turystyczną w ramach szeroko rozumianej promocji Województwa Śląskiego. Na przestrzeni lat Zespół Śląsk i ŚOT wspólnie brali udział w działaniach promocyjnych na rzecz rozwoju turystyki naszego regionu tj. targach turystycznych, krajowych i regionalnych imprezach promocyjnych. Zespół Pieśni i Tańca ”Śląsk” pod jego dyrekcją przystąpił do Silesia Convention Bureau – konsorcjum produktowego zrzeszającego podmioty działające na rzecz rozwoju turystyki biznesowej w Województwie Śląskim.

Wyróżnienia:

Ewa Sternal
Pomysłodawczyni i współtwórczyni działającej w gliwickim porcie, na Kanale Gliwickim, przystani turystycznej „Marina Gliwice”. Prezeska Fundacji „Mesa”, która prężnie działa na rzecz promocji, rozwijania i popularyzowania wszelkich odmian turystyki, w tym wodnej, kreowania i budowy szlaków oraz baz turystycznych, edukacji w zakresie uprawiania sportów w szczególności wodnych. Organizuje rejsy, których celem jest prezentacja walorów przyrodniczych okolicy oraz przedstawienie Kanału Gliwickiego. Wszystkie te działania budują atrakcyjną markę turystyczną Kanału Gliwickiego, propagują wiedzę turystyczną oraz podwyższają jakość obsługi turystów.

Teresa Bełzecka
Członek – założyciel Katowickiego Oddziału Regionalnego PTTK. Oddział powstał z inicjatywy m.in. koła PTTK osób niewidomych i niedowidzących, dla których organizowała rajdy, wycieczki i spotkania integracyjne. Pełniła szereg funkcji społecznych związanych również ze środowiskiem młodzieżowym. W 1992 roku z inicjatywy Oddziałów PTTK Województwa Śląskiego powołana została Regionalna Fundacja Turystyki i Krajoznawstwa PTTK, gdzie od 31 lat Teresa Bełzecka jest kierownikiem biura. Współpracuje z Regionalną Pracownią Krajoznawczą, społecznie udostępniając zbiory, prowadząc prace archiwizacyjne. Zajmuje się prowadzeniem Biura Rady Prezesów Oddziałów PTTK w całym województwie, koordynującego działalność turystyczną w całym regionie.

Grzegorz Pietraszewski
Pomysłodawca „Bajki Pana Kleksa”. Bajka wystartowała w grudniu 2019 r. w dawnej Fabryce Porcelany w Katowicach. Bajka to miejsce kultowe, które nie tylko szerzy świadomość edukacyjną, ale także na dobre zagościło na śląskiej mapie atrakcji dla całej rodziny. W wyjątkowym świecie Profesora Kleksa każdy może poczuć się jak dziecko. Bajka dzięki odpowiedniemu prowadzeniu w niedługim czasie otrzymała wiele wyróżnień i ogólnopolskich nagród, m.in. Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jako Najlepszy Produkt Turystyczny 2021 roku. Panu Grzegorzowi udało się stworzyć miejsce, które jest rozpoznawane w całej Polsce, a co najważniejsze każdego miesiąca przyciąga do Katowic fanów świetnej zabawy.

Tomasz Kucharski
Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn. Jego wieloletnia działalność w obszarze rozwoju turystyki, turystyki rowerowej, podejmowanie nowych inicjatyw turystycznych, realizacja inwestycji infrastrukturalnych, przyczyniły się do rozwoju turystki w całym regionie. Olsztyn z największymi ruinami zamku na Jurze stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków turystyki w regionie. Dzięki jego zaangażowaniu została rozbudowana sieć ścieżek rowerowych na terenie gminy Olsztyn, a także połączeń rowerowych w całym regionie np. budowa trasy rowerowej ze Zrębic do Suliszowic w gminie Żarki. Dzięki dobrej współpracy ze Wspólnotą Gruntową zarządzającą Zamkiem w Olsztynie udało się pozyskać unijne środki finansowe i przeprowadzić prace restauracyjne i konserwacyjne części zamku.

Sabina Bugaj
Od 20 lat dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku. Angażuje się w promocję regionu, jest koordynatorką wielu projektów i akcji promocyjnych Beskidów, współtwórczyni Marki Turystycznej „Beskidy” i pomysłodawczyni niezwykłego przedsięwzięcia „Szczyrk bez barier” dla osób z niepełnosprawnościami. Jest osobą niezwykle otwartą, kreatywną, dbającą o promocję turystyczną miasta Szczyrk, powiatu bielskiego oraz całego regionu. Do jej najważniejszych osiągnięć należy współtworzenie nowej Marki Szczyrk w największym ośrodku narciarskim w Polsce z udziałem: Szczyrk Mountain Resort, Centralnym Ośrodkiem Sportu, Beskid Sport Arena.

II Kategoria: Działalność społeczna Wyróżnienie główne:

Stowarzyszenie na rzecz Kultury „Kantata”
Od wielu lata działa na rzecz osób niepełnosprawnych pragnących zaczerpnąć turystyki aktywnej w regionie. Zajmuje się też szkoleniem kadr w zakresie asystowania osobom niepełnosprawnym podczas aktywności turystycznych, czego doskonałym przykładem jest projekt ATON – cykl szkoleń dla asystentów turystycznych osób niepełnosprawnych, który był realizowany m.in. w ramach programu Województwa Śląskiego pn. „Śląskie bez barier”. Członkowie stowarzyszenia są również bardzo zaangażowani w promocję marki turystycznej Kraina Górnej Odry – jako aktywnej i bezbarierowej.

Wyróżnienia:

Mateusz Sarna
Członek Oddziału PTTK w Jaworznie od 2001 roku. Bardzo czynnie zaangażowany w działalność turystyczną na rzecz dzieci i młodzieży. Corocznie organizuje szereg rajdów, przekazując młodzieży wiedzę i informacje krajoznawczo – turystyczne. Stale podnosi i rozszerza swoje uprawnienia kadry społecznej PTTK. Jest m.in: przodownikiem turystyki pieszej, przewodnikiem terenowym po Jurze Krakowsko -Częstochowskiej i Woźnicko -Wieluńskiej oraz instruktorem krajoznawstwa Regionu PTTK.

Krystyna Gołąbek
Właściciel firmy Business Service Galop zajmującej się organizacją kongresów w Polsce, od wielu lat bierze udział w życiu przemysłu spotkań pełniąc funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Członka Zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej. Jest Członkiem prezydium Śląskiej Rady Turystyki powołanej z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego. Współtworzyła koncepcję działania regionalnego Silesia Convention Bureau.

Grzegorz Franki
Aktywnie uczestniczy w pracach Śląskiej Izby Turystyki, w której reprezentuje Związek Górnośląski – najstarszą i największą organizację regionalną na Górnym Śląsku. Od 2015 r. pełni funkcję prezesa Związku Górnośląskiego. Organizuje wieczory regionalne oraz prowadzi liczne spotkania z młodzieżą szkolną i zachęca ich do poznawania ciekawych miejsc naszego regionu. Propaguje programy wycieczek po śląskich atrakcjach turystycznych. Jest inicjatorem i organizatorem wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym i edukacyjnym np. „Święto strojów ludowych Górnego Śląska”, regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie śpiewanie” czy ogólnopolski konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego.

Stowarzyszenie „Drengowie znad Górnej Odry”
Stowarzyszenie miłośników wczesnego średniowiecza, którzy działają nie tylko na rzecz edukacji oraz wychowania dzieci i młodzieży, ale także wyrównywania szans w dostępie do edukacji i współpracy transgranicznej z Republiką Czeską. Ponadto, są również organizatorem jednego z czołowych raciborskich wydarzeń, czyli „Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego”, tworząc przy tym jedną z unikatowych atrakcji turystycznych w skali całego Województwa Śląskiego.

Anna Strzeszewska
Należy do PTTK od 1974 roku. Jako pracownik Urzędu Miejskiego w Gliwicach realizowała zadania związane z promocją walorów turystycznych miasta i jego dziedzictwa kulturowego. Była pomysłodawczynią licznych wystaw promujących Gliwice oraz wydawnictw o tematyce kulturowej i turystycznej. Autor wielu artykułów publikowanych w Gliwickim Magazynie Kulturalnym. W zakresie działalności przewodnika turystycznego organizowała wycieczki oraz spacery po mieście.

III Kategoria: Działalność biznesowa Wyróżnienie główne:

Grupa ATLAS TOURS sp. z o.o.
Firma jest organizatorem Rejsów Wycieczkowych – wspaniałej formy poznawania świata i nowego sposobu na spędzenie wymarzonego urlopu „Wypoczywaj na morzu" to hasło, które z roku na rok realizuje coraz więcej klientów, pasażerów wielu linii cruisingowych. Jest największym organizatorem rejsów z polskim pilotem, co roku wypływa kilkadziesiąt grup pod opieką doświadczonych pilotów. Grupa ATLAS TOURS współpracuje z najlepszymi liniami rejsowymi świata. Klienci firmy pływają niemal po całym świecie. Organizowane są rejsy dla klientów indywidualnych, rejsy grupowe z polskim pilotem, rejsy integracyjne dla firm oraz „kongresy na morzu” czy podróże poślubne. Firma organizuje także przejazdy/przeloty do portu wypłynięcia, transfery, noclegi przed lub po rejsie oraz służy fachowym doradztwem przy organizacji i wyborze wycieczek fakultatywnych.

Wyróżnienia:

ZIAD Bielsko-Biała SA
Spółka ZIAD Bielsko-Biała SA zarządca marki „Szyndzielnia Resort”, kompleksu wypoczynkowego u podnóża Szyndzielni, w pobliżu miasta Bielska-Białej. Kompleks oferuje różne usługi gastronomiczne oraz miejsca noclegowe, dzięki czemu można tu wypocząć i zrelaksować się. Szyndzielnia Resort to m.in.: Kolej Linowa Szyndzielnia, Kolej Kanapowa Dębowiec, Hotel Szyndzielnia***, Camper Park, Górskie trasy rowerowe - Enduro Trails. Kolej Linowa Szyndzielnia o długości 1810 m, jest jedną z większych atrakcji turystycznych Bielska-Białej. Nowoczesne przeszklone gondole wożą codziennie pasażerów i rowerzystów na górę Szyndzielnię. Na przestrzeni zdobytych doświadczeń z wielu lat funkcjonowania Kolei oraz prowadzonych statystyk prognozuje się, że w tym roku Kolej Linowa przewiezie 7.000.000 pasażera.

Marcin Stolarz
Manager posiadający wiedzę popartą doświadczeniem w zrządzaniu projektami i obiektami oraz sprzedaży w sektorze MICE. Prezes zarządu w PTWP Event Center, spółce, która jest operatorem Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach. Do jego szczególnych osiągnięć należy m.in. wypracowanie silnej pozycji rynkowej i marki Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, kontraktowanie i pozyskanie wciąż nowych wydarzeń dla regionu, lobbowanie na rzecz organizacji prestiżowych i międzynarodowych wydarzeń w regionie oraz pozyskanie dla regionu takich eventów jak IGF Szczyt Cyfrowy ONZ.

Krzysztof Ziaja
W 1993 roku założył biuro turystyczne – PHU Vita S.C. Gliwice. Jego oferty skierowane są do różnych grup wiekowych i zawsze tworzone z dbałością o potrzeby każdego klienta. Dzieci i młodzież z terenu Śląska i ościennych województw wyjeżdżają za jego pośrednictwem nad piękny Bałtyk, w góry, nad jeziora w tereny czyste i nieskażone. Jego dewizą życiową są wymowne i wcielane w życie słowa wybitnego pedagoga-humanisty Janusza Korczaka „Maksymalizować dziecięcą radość, minimalizować dziecięce smutki”. Specjalizuje się również w wyjazdach dla seniorów.

Fundacja „Stare Opactwo w Rudach”
Od lat działa dla rozwoju turystyki Krainy Górnej odry i całego Województwa Śląskiego, tworząc pełną ofertę dla turystów, łącząc obiekt noclegowy, obiekt gastronomiczny i atrakcję turystyczną w jednym. Opactwo bierze udział we wszelakich akacjach promujących region takich jak m.in. „Śląskie i Mazury – bliskie z natury” czy organizacja i promocja święta Krainy Górnej Odry. Wchodząca w skład obiektu Restauracja Cysterska znajduje się na szlaku kulinarnym „Śląskie Smaki”.

Wehikuł Czasu na Jurajskim Szlaku
Średniowieczny dom i obóz rycerski, wizyta u kata i medyka i próba pisania gęsim piórem, jak skryba. To tylko kilka propozycji, jakie oferuje turystyczne miejsce w Żarkach. Edukacyjny i interaktywny charakter ekspozycji sprawia, że każdy świetnie się tu bawi. Oferta dedykowana jest dla turystów indywidualnych i grup, od przedszkola zaczynając. Interesujący scenariusz zwiedzania, dostosowany do grup wiekowych, pozwala turystom na odkrywanie co jadano w średniowieczu, jak się ubierano, jak leczono. Każdy może sprawdzić czy rycerstwo to lekki fach.

IV Kategoria: Przedsięwzięcie turystyczne roku Wyróżnienie główne:

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku
Za Święto marki turystycznej Kraina Górnej Odry – Festiwal Górnej Odry. To największe wydarzenie turystyczne o zasięgu regionalnym i transregionalnym w Województwie Śląskim. W 2022 roku Festiwal Górnej Odry został nagrodzony dwoma najważniejszymi nagrodami branży turystycznej w Polsce: Najlepszy produkt turystyczny 2022 – Certyfikat PPT, Najlepszy produkt turystyczny 2022 roku – Certyfikat Internautów”, gromadząc od trzech edycji ponad 300 tys. odwiedzjących. W skład święta marki Kraina Górnej Odry weszły kluczowe w tej części województwa imprezy o tematyce wodnej, takie jak kultowe Pływadła, liczne spływy kajakowe, spektakl na wodzie czy inne wydarzenia o niecodziennym i wyjątkowym charakterze, co jest nowością w ofercie turystyki wodnej Województwa Śląskiego.

Wyróżnienia

Miasto i Gmina Żarki
Za projekt pt. „Budowa trasy rowerowej w ciągu Regionalnej Trasy Rowerowej na odcinku Zrębice, Krasawa – gmina Olsztyn; Suliszowice, Jaroszów – Gmina Żarki”. Dokładnie 10,2 km nowych tras rowerowych na terenie gminy Olsztyn i Żarki. Umowę o dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w 2020 roku. Zadanie zakończono wiosną 2023 roku. Liderem projektu była Gmina Olsztyn, parterem Gmina Żarki. Projekt polegał na budowie trasy rowerowej Zrębice, Krasawa – w gminie Olsztyn; Suliszowice, Jaroszów – w gminie Żarki. W ramach inwestycji powstały Miejsca Odpoczynku Rowerzysty.

Miasto i Gmina Olsztyn
Za projekt pt. „Budowa trasy rowerowej w ciągu Regionalnej Trasy Rowerowej na odcinku Zrębice, Krasawa – gmina Olsztyn; Suliszowice, Jaroszów – Gmina Żarki”. Dokładnie 10,2 km nowych tras rowerowych na terenie gminy Olsztyn i Żarki. Umowę o dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w 2020 roku. Zadanie zakończono wiosną 2023 roku. Liderem projektu była Gmina Olsztyn, parterem Gmina Żarki. Projekt polegał na budowie trasy rowerowej Zrębice, Krasawa – w gminie Olsztyn; Suliszowice, Jaroszów – w gminie Żarki. W ramach inwestycji powstały Miejsca Odpoczynku Rowerzysty.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin
Za uruchomienie „Leśniowskiej Arki Noego”. W ostatnim czasie Paulini w Leśniowie otwierają się na nowe przedsięwzięcia turystyczne. Przystąpili do współorganizacji Juromanii – Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ze względu na chęć przyciągnięcia nowych odbiorców w sezonie 2023 przystąpili do organizacji Leśniowskich Niedziel – koncertów w ogrodzie leśniowskim. W 2023 roku uruchomiono także „Leśniowską Arkę Noego” – w specjalnie przygotowanym miejscu pojawili się: kangur, strusie, paw królewski, surykatki. Ojcowie paulini rozbudowali zwierzyniec i teraz sprawują opiekę nie tylko nad alpakami, kozami i owieczkami. Spotkamy tu także kozy i owce walliserskie, marę patagońską, strusia emu.

Fundacja Ustronianka
Za rewitalizację Zamku w Grodźcu Śląskim i stworzenie w nim muzeum oraz otwarcie go dla zwiedzających. Fundacja Ustronianka z Ustronia mająca w użyczeniu Zamek w Grodźcu Śląskim należący do przedsiębiorcy Michała Bożka uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-202. Celem projektu była rewitalizacja Zamku w Grodźcu Śl. I stworzenie w nim muzeum, w którym udostępnione są zbiory obecnego właściciela Zamku, pana Michała Bożka. Zamek w Grodźcu został włączony do ofert turystycznych Śląska Cieszyńskiego.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej – Wydział Kultury i Promocji
Za The Loop. Kompleksowy produkt turystyczny zintegrowany z siecią schronisk górskich, który w całości oparty jest na szlakach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. To ambitna trasa wykorzystująca duże odcinki istniejących szlaków turystycznych w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Małym. Jej przejście oznacza konieczność pokonania blisko 250 kilometrów przy łącznym przewyższeniu przekraczającym 11 000 metrów. The Loop to jedyny w tej części Europy nielinearny szlak długodystansowy.

V. Kategoria: Instytucja Wyróżnienie główne:

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”
Celem Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju lokalnego i regionalnego na terenach gmin i powiatów członkowskich. Działa na rzecz rozwoju gospodarczego, upowszechniania dobrego wizerunku regionu, ochrony środowiska naturalnego, prowadzi działalność edukacyjną, proeuropejską, kulturalną i sportową, wydawniczą, szkoleniową, promocyjną, działalność z obszaru turystyki, współpracuje z samorządami i innymi organizacjami Republiki Czeskiej. Stowarzyszenie współtworzy polsko-czeski Euroregion Śląsk Cieszyński, podejmując w jego ramach liczne, transgraniczne działania na rzecz rozwoju turystyki na śląsko-morawskim pograniczu. Stowarzyszenie zarządza Polską Marką Turystyczną Śląsk Cieszyński oraz jest koordynatorem Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Wyróżnienia:

Pałac w Miechowicach – filia Bytomskiego Centrum Kultury
Pałac w Miechowicach jest filią Bytomskiego Centrum Kultury, miejskiej instytucji kultury. Pałac z uwagi na głębokie osadzenie w dziedzictwie Bytomia i Górnego Śląska stanowi ważną dla miasta atrakcję turystyczną. Prace rewitalizacyjne dobiegły w 2020 r. końca. Odrestaurowany gmach wzbudza od tego czasu duże zainteresowanie mieszkańców i turystów. Dzięki realizacji projektu zostało zachowane dziedzictwo kulturowe materialne mające ogromne znaczenie w kontekście ochrony dziedzictwa niematerialnego. Budynek odnowionego pałacu daje możliwość prowadzenia edukacji kulturowej dotyczącej dziedzictwa związanego z tożsamością i historią Miechowic, Bytomia oraz Górnego Śląska w oparciu o kontekst historii rodu i historię pałacu jako budynku.

Spółdzielnia Socjalna Wisła Otwarta Turystycznie
Nadrzędnym celem Spółdzielni jest prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o pracę osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, działającego w szczególności poprzez wspólną działalność gospodarczą oraz wyodrębnioną działalność społeczną, oświatowo-kulturalną i społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych. Głównym zadaniem pracowników spółdzielni jest obsługa turystów w dwóch punktach informacji turystycznej w centrum miasta przy rynku oraz w Centrum Przesiadkowym. Stale zachęcają turystów do korzystania z szerokiego zakresu usług wiślańskich przedsiębiorców oraz do uczestnictwa w organizowanych przez miasto i przedsiębiorców imprezach.

Oddział PTTK BATORY w Chorzowie
Historia Oddziału PTTK Batory w Chorzowie nieodłącznie związana jest z Hutą Batory. Zaczęła się w okresie powojennym, gdzie głównym celem było propagowanie turystyki wśród pracowników huty, ich rodzin i mieszkańców Chorzowa Batorego. Oddział organizuje wiele wycieczek kwalifikowanych i wypoczynkowych, rajdów górskich i zlotów po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Przy Oddziale powołano komisje m in.: Turystyki Górskiej, Turystyki Pieszej, Krajoznawczą, Ochrony Przyrody, Kolarską, Narciarską ,Fotograficzną. Do dnia dzisiejszego organizuje liczne wycieczki górskie jak i krajoznawcze oraz spływy kajakowe. Członkowie z własnej inicjatywy organizują w akcję „Apteczka na szlaku”, dzięki której w górach i na innych szlakach lokowane są apteczki z których nieodpłatnie mogą korzystać turyści.

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia
Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi wspieranie wszelkich działań związanych z tworzeniem i rozbudową infrastruktury turystycznej oraz uzdrowiskowej w Ustroniu. Stowarzyszenie organizuje szereg imprez turystyczno – rekreacyjnych m.in. Międzynarodowego Cyklu Wyścigów UPHILL MTB Beskidy oraz Beskidzki Triathlon Górski. Prowadzi również Ustrońską Szkołę Narciarstwa Biegowego oraz Miejską Informację Turystyczną, która promuje Ustroń jako wspaniałe miejsce dla aktywnego wypoczynku.

Baseny Wisła sp. z o.o.
Kompleks Baseny Wisła w nowej, zmodernizowanej odsłonie został uroczyście otwarty w czerwcu 2021 r. Historia powstania basenów w Wiśle sięga okresu międzywojennego. W latach 90-tych kompleks basenowy stracił swój urok i został dość poważnie nadszarpnięty zębem czasu. W roku 2016 miasto pozyskało tereny basenów, a w roku 2017 utworzona została spółka Baseny Wisła sp. z o.o. Przedmiotem działalności spółki była modernizacja kompleksu a obecnie zarządzanie obiektem po modernizacji. Tworząc Baseny Wisła nawiązano do przestrzeni parku kąpielowego i jej fantastycznych tradycji. W okresie zimowym na terenie Basenów zorganizowane jest lodowisko.

Autor: slaskie.pl/fot. Tomasz Żak / UMWS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 kwietnia 202410:00

Fascynująca multimedialna podróż w czasy śląskiego średniowiecza. Muzeum w słodowni raciborskiego zamku czynne od 1 maja

Fascynująca multimedialna podróż w czasy śląskiego średniowiecza. Muzeum w słodowni raciborskiego zamku czynne od 1 maja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zgodnie z zapowiedzią, od 1 maja multimedialne muzeum w słodowni raciborskiego zamku dostępne będzie dla zwiedzających. Muzeum powstało w ramach wartego ponad 20 mln zł projektu zrealizowanego przez Powiat Raciborski. Nowoczesne ekspozycje prezentują europejski poziom. To jedna z najnowocześniejszych tego typu ekspozycji w Polsce.

Zamek Piastowski
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.