Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 września 202317:08

Pierwsze spotkanie Klubu LEGO w bibliotece

Pierwsze spotkanie Klubu LEGO w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Świat robotów wkracza w nasze życie szybkimi krokami, w domach mamy odkurzacze – roboty, a po ulicach już niedługo zaczną jeździć autonomiczne samochody. Dla wielu z nas to nowa, może nawet budząca obawę perspektywa, ale nie dla naszych Dzieci wychowanych z komputerami i smartfonami.

Na pierwszych zajęciach Klubu zadaniem dzieci było skonstruowanie oraz zaprogramowanie własnych ślimaków w taki sposób, aby zmieniały kolor własnego pancerza. Prowadząca przytoczyła kilka ciekawostek na temat ślimaków. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, że ślimaki występują w wodzie i na lądzie z czego w Polsce występuje około 6 gatunków morskich, około 200 gatunków lądowych i około 50 słodkowodnych. Jedną z ciekawostek była informacja o formach odżywiania ślimaków, które są glonożerne, roślinożerne oraz wyróżnia się gatunki drapieżne i pasożytnicze.

Ostatecznie jednak ślimaki przybrały formę wyścigówek. Napotkane trudności w programowaniu i konstruowaniu umożliwiły kreatywne rozwiązania, lecz nie doprowadziły do ostatecznego wyścigu.

Zajęcia z robotyki z Lego są realizowane w formie zabawy z robotami – od projektu, przez budowę i testy działania robota. Dzięki wykorzystaniu klocków Lego podczas zajęć, Dzieci oprócz rozwijania zdolności programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności6 listopada 202510:44

Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO]

Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

Wykonawca, Strabag Infrastruktura Południe, na bieżąco raportuje z terenu budowli. Pokazno kolejne zdjęcia, tym razem z października.To jedna z największych inwestycji realizowanych przez województwo śląskie. Nowy most połączy gminy Nędza i Rudnik. Będzie miał długość 633,6 metra i składał się z 13 przęseł o rozpiętości od 40 do 50 metrów. Stan zaawansowania 53,2 proc.

fot. DW 421
Reklama
Reklama
Aktualności6 listopada 202512:55

Czy grozi nam plajta? To pytanie padło na spotkaniu prezydenta z przedsiębiorcami

Czy grozi nam plajta? To pytanie padło na spotkaniu prezydenta z przedsiębiorcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
35
Racibórz:

Prezydent Jacek Wojciechowicz oraz przewodniczący Rady Miasta Mirosław Lenk spotkali się dziś, 6 listopada, w Urban Labie z przedsiębiorcami skupionymi wokół Raciborskiej Izby Gospodarczej. Mowa była o trudnej sytuacji budżetowej miasta.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.