Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 września 202309:23

Turystykę w Raciborzu trzeba odczarować. DORT podsumował działania

Turystykę w Raciborzu trzeba odczarować. DORT podsumował działania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Trzecim sprawozdaniem było to dotyczące punktu Visit Racibórz. Przedstawieniem zajęła się kierownik Anna Musioł.

- Tak naprawdę nazywamy się DORT, czyli Dział Obsługi Ruchu Turystycznego. Nasz punkt jest miejscem dość strategicznym, znajdujemy się w centrum miasta. Jako DORT tworzymy markę Visit Racibórz. Jesteśmy działem dwuosobowym. Do naszych głównych zadań należy promowanie miasta, branie udziału w wydarzeniach miejskich. Bierzemy udział w targach turystycznych, które są ogromnym przedsięwzięciem promocyjnym. Nie organizujemy jako takich żadnych wydarzeń, ale pomagamy przy ich realizacji – mówiła A. Musioł.

Visit Racibórz stara się brać udział w akcjach plenerowych, dotąd w 2022 roku były to: otwarcie bulwarów, dzień dziecka na Długiej, Memoriał, dożynki powiatowe, Raciborskie Rozmowy o Biznesie i jarmark bożonarodzeniowe.

- Ktoś kiedyś powiedział, że samemu to można zgasić światło. Dlatego też staramy się współpracować z wieloma stowarzyszeniami – mówiła kierownik Visit Racibórz.

Przedstawiono także statystyki odwiedzin. - W roku 2022 odwiedziły nas 2224 osoby, z czego zdecydowaną większość stanowią obywatele Polski. Jeśli chodzi o gości z zagranicy to największą grupę stanowią Czesi – referowała A. Musioł.

- Jeśli chodzi o nasze działania w roku 2023 to niewiele się zmieniło. Nadal staramy się promować miasto. Udało nam się także pojechać na targi turystyczne, gdzie mieliśmy swoje piętnaście minut na scenie. Pojawiła się tam również pani, która była zainteresowana Drengami. Później zaprosiła ich do Dzień Dobry TVN. Udział i kontakty pozyskane w czasie takich targów są nie do przecenienia – mówiła kierownik punktu z ulicy Długiej.

Na rok 2023 Visit Racibórz planuje wydanie nowego przewodnika po Raciborzu w językach obcych, utworzenie mapy z zabytkami na stronie internetowej, dodrukowanie map z Raciborskim Szlakiem Miejskim, kontynuacja promocji na targach turystycznych, zakup gadżetów promocyjnych, dalszy udział w akcjach promocyjnych.

- Planów mamy sporo, ale prócz tego potrzebujemy także zaplecza finansowego. Przede wszystkim turystykę w Raciborzu trzeba odczarować u samych mieszkańców. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu – zakończyła Anna Musioł.

Głos zabrała radna Magdalena Kusy. - Chyba nie powiem nic odkrywczego. Cieszę się, że to miejsce odżyło. Zawsze z dużą zazdrością patrzyłam na taki punkt w Rybniku. Teraz także i my taki punkt mamy. Bardzo dobrze, że wychodzicie do mieszkańców przez różne media społecznościowe. Duży plus należy się także za możliwość obsługi gościa zagranicznego. Ja ze swej strony gratuluję podejmowania różnych ciekawych inicjatyw – mówiła radna.

- Staramy się jak najwięcej pozyskiwać środków zewnętrznych, w szczególności w oparciu o współpracę z Czechami. Tam turystyka jest na zupełnie innym poziomie – odparła kierownik Visit Racibórz.

Radna Ludmiła Nowacka pytała o obywateli Ukrainy. - Jak oni się tutaj odnajdują? - dociekała. - Oni się jeszcze trochę boją wychodzenia do takich miejsc. Oni sami do nas nie przyjdą, trzeba do nich wyjść. Problemem może być też bariera językowa – stwierdziła Anna Musioł.

- Chciałabym wiedzieć, jak wygląda współpraca z Punktem Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim? Czy godziny otwarcia w soboty do 17 i do 14 w sezonie w niedzielę jest na pewno dobrym pomysłem? - pytała radna Magdalena Czech-Majer.

- Nie jesteśmy w żaden sposób konkurencyjni z punktem na zamku. Niektórzy turyści przyjeżdżają bezpośrednio na zamek, inni do nas. Jest to na pewno sytuacja dość nietypowa, bo jesteśmy w miarę małym miastem, a mamy dwa takie punkty. Staramy się jednak wymieniać materiałami, a w trakcie zwiedzania uwzględniamy także zamek w planie wycieczki. Co do godzin otwarcia, to myśleliśmy jak te godziny otwarcia dostosować. Muszą być one jednak dostosowane do regulaminu pracy w Muzeum. Musielibyśmy jednak rozszerzyć liczebność naszej kadry, a to może być obecnie trudne – odparła kierownik Visit Racibórz, po czym przewodniczący zakończył dyskusję w tym punkcie posiedzenia.

Autor: (greh), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
31
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.