Raport 998. Seria interwencji związanych z czadem
Siedem interwencji w czwartek i już dwie w piątek. Tak prezentuje się najnowszy bilans służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Sprawdź szczegóły.
Czwartkowa służba jak co dzień rozpoczęła się od patrolu rzeki Odry. Działania prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Niczego niepokojącego nie ujawniono.
O godzinie 15.41 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Eichendorffa w Łubowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja o niebezpiecznie pochylonym drzewie. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że zagrożenie nie występuje, a pochylenie drzewa jest jego cechą naturalną. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.
Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 15.50 przy ulicy Toruńskiej w Raciborzu. Zgłoszenie dotyczyło gniazda owadów. Pod adres wskazany w zgłoszeniu skierowano jeden zastęp OSP. Działania druhów polegały na usunięciu gniazda.
O godzinie 16.29 jeden zastęp PSP został skierowany na ulicę Kanałową w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z jednym z lokatorów. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że osoba której dotyczyła interwencja znajduje się u sąsiada. Z racji braku zagrożenia strażacy wrócili do bazy, a zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.
W kolejną interwencją zaangażowano aż cztery zastępy PSP. O godzinie 18.02 do komendy przy Reymonta wpłynęło zawiadomienie z ulicy Pomnikowej w Raciborzu. Wynikało z niego, że domowa czujka czadu weszła w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że mieszkanie jest już przewietrzone. Mimo to w lokalu utrzymywało się niewielkie stężenie tlenku węgla. Okazało się, że przyczyną pojawienia się niebezpiecznego gazu w atmosferze był wadliwie działający piecyk gazowy. Po jego włączeniu stężenie CO wzrastało.
O godzinie 19.04 jeden zastęp OSP został skierowany do Krzanowic na ulicę Ogrodową. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na usunięciu gniazda owadów.
Ostatnia czwartkowa interwencja miała miejsce o godzinie 22.24 przy ulicy Książęcej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu w stan alarmu czujki dymu. Na miejsce skierowano strażaków z PSP Racibórz. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zagrożenie pożarowe nie występuje, a czujka wzbudzona została przez trwający remont.
Z kolei dziś, 1 września 2023, odnotowano już dwie interwencje. Pierwsza z nich miała miejsce o godzinie 5.05 przy ulicy Wczasowej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o alarmie z czujki tlenku węgla. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po rozpoznaniu i pomiarach nie stwierdzono obecności czadu w lokalu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wadliwe działania urządzenia monitorującego.
Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano o godzinie 8.31. Jeden zastęp PSP zadysponowano na ulicę Kościuszki w Raciborzu. Działania strażaków polegały na usunięciu plamy substancji ropopochodnej z jezdni. Plama powstała w wyniku kolizji, w której udział brały dwa pojazdy osobowe.
- Sprawcą zdarzenia był 22-letni kierujący citroenem C5, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 36-letniemu kierującemu renault kangoo. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, a na jej sprawcę nałożono mandat karny
- informuje KPP w Raciborzu.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany