Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 sierpnia 202308:37

Zmiany personalne w parafiach diecezji opolskiej, w tym w powiecie raciborskim

Zmiany personalne w parafiach diecezji opolskiej, w tym w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Później niż zwykle kuria diecezjalna w Opolu ogłosiła wykaz zmian personalnych. Powodem jest operacja biskupa Andrzeja Czai oraz dokonywane do ostatniej chwili korekty. Zmiany wchodzą w życie dziś, 24 sierpnia. Dotyczą także Raciborza oraz gmin Krzanowice, Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie i Rudnik.

Powiat raciborski

Ks. NIKIEL Marek SChr – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP w Polskiej Cerekwii oraz ex currendo Parafii Trójcy Świętej w Modzurowie. Na początku sierpnia zapowiadano przejęcie parafii w Modzurowie przez księży Chrystusowców.

Ks. JASZCZYSZYN Daniel – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Wacława w Krzanowicach; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.

Ks. KOKUROWSKI Damian – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Narodzenia NMP w Głubczycach; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu-Ostrogu.

Ks. KRUPA Michał – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii bł. Czesława w Opolu; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Wacława w Krzanowicach.

Ks. ŁUCZKOWSKI Tomasz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Ks. NYK Damian SAC – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

Ks. PANDER Jan – mianowany z dniem 1 września 2023 roku wikariuszem Parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu-Ostrogu; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

Ks. KONTNY Patryk (neoprezbiter) – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu.

Ks. WIECZOREK Damian – skierowany na stacjonarne studia doktoranckie z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym Świętego Anzelma w Rzymie; odwołany z dniem 18 czerwca 2023 roku z urzędu wikariusza Parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

Ks. LIBOWSKI Łukasz (pochodzi z Raciborza Studziennej) – mianowany z dniem 1 września 2023 roku p.o. dyrektora Diecezjalnego Radia Doxa.

Proboszczowie, administratorzy, rektorzy kościoła: Ks. BAŁOS Piotr – mianowany z dniem 1 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii św. Jana Chrzciciela w Izbicku; odwołany z urzędu proboszcza Parafii św. Jakuba Starszego w Lubrzy.

Ks. BŁAWICKI Grzegorz – mianowany z dniem 1 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii św. Jadwigi w Szonowie oraz proboszczem ex currendo Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Klisinie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii w Parafii bł. Czesława w Opolu.

Ks. CIEŚLAK Krzysztof – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP w Racławicach Śląskich; odwołany z urzędu proboszcza Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Równem.

Ks. DEMITRÓW Andrzej – mianowany z dniem 8 sierpnia 2023 roku rektorem kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP w Opolu-Świerklach.

Ks. FLAK Dariusz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich; odwołany z posługi misyjnej w Peru.

Ks. GLINKA Andrzej – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP w Biedrzychowicach; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.

Ks. GŁOGOWSKI Grzegorz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii św. Michała Archanioła w Kotorzu Wielkim; odwołany z funkcji administratora Parafii Wniebowzięcia NMP w Racławicach Śląskich.

Ks. GRUCA Tomasz – mianowany z dniem 1 czerwca 2023 roku proboszczem Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące oraz proboszczem ex currendo Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jarnołtowie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie.

Ks. HUS Wiesław CMSA – mianowany z dniem 1 lipca 2023 roku administratorem Parafii Wszystkich Świętych w Raszowej; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Ks. KLEMAN Mariusz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem ex currendo Parafii Nawiedzenia NMP w Dobrodzieniu.

Ks. KOKOT Grzegorz – mianowany z dniem 1 czerwca 2023 roku proboszczem Parafii Wszystkich Świętych w Brożcu; odwołany z urzędu proboszcza Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące oraz z urzędu proboszcza ex currendo Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jarnołtowie.

Ks. MACIEJAK Krzysztof – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem ex currendo Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Łące Prudnickiej.

Ks. MAJCHEREK Andrzej – mianowany z dniem 1 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii św. Jakuba Starszego w Lubrzy; odwołany z urzędu proboszcza Parafii św. Jadwigi w Szonowie oraz ex currendo Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Klisinie

Ks. MAKSYMOWICZ Daniel – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii św. Michała Archanioła w Gierałcicach oraz ex currendo Parafii Zwiastowania NMP w Biskupowie; odwołany z urzędu proboszcza Parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach.

Ks. MATYSEK Krzysztof – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii św. Mikołaja w Szczedrzyku; odwołany z urzędu proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w Biedrzychowicach.

Ks. NAGEL Zygmunt – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Kuźni; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie.

Ks. NOWAINSKI Norbert – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem ex currendo Parafii Zesłania Ducha Świętego w Staniszczach Małych.

Ks. OSTROWSKI Jarosław – odwołany z dniem 23 sierpnia z funkcji administratora Parafii św. Michała Archanioła w Starych Siołkowicach.

Ks. REHLIS Tomasz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie.

Ks. RYBOLD Adam – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem ex currendo Parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach.

Ks. SONNEK Grzegorz – mianowany z dniem 1 czerwca 2023 roku proboszczem ex currendo Parafii Opatrzności Bożej w Ucieszkowie.

Ks. STANIEK Damian – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii Chrystusa Króla w Kadłubie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie.

Ks. TOMASZEWSKI Jan – mianowany z dniem 1 lipca 2023 roku administratorem Parafii św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Twardawie.

o. TYBURCZY Jan OSPPE – odwołany z dniem 17 czerwca 2023 roku z urzędu proboszcza Trójcy Świętej i Matki Bożej Częstochowskiej w Mochowie.

Ks. UTZIG Marcin – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem ex currendo Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lipowej; odwołany z urzędu proboszcza ex currendo Parafii św. Nikazego i Chrystusa Króla w Węży.

Ks. WAGA Leszek – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Nawiedzenia NMP w Dobrodzieniu, z zachowaniem dotychczasowych obowiązków dydaktyczno-naukowych na Uniwersytecie Opolskim.

Ks. WALCZAK Andrzej – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii św. Michała Archanioła w Starych Siołkowicach; odwołany z urzędu proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Kuźni.

Ks. WOLFF Henryk – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chudobie; odwołany z funkcji dyrektora Diecezjalnej Szkoły Podstawowej i Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie.

o. WYDMAŃSKI Kazimierz OSPPE – mianowany z dniem 18 czerwca 2023 roku proboszczem Parafii Trójcy Świętej i Matki Bożej Częstochowskiej w Mochowie.

Ks. ZŁOTY Karol – odwołany z dniem 31 maja 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Opatrzności Bożej w Ucieszkowie; skierowany na urlop zdrowotny.

Ks. ŻEBROWSKI Józef Antoni MSF – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku administratorem ex currendo Parafii św. Nikazego i Chrystusa Króla w Węży.

o. FERENSZTAJN Franciszek Bogusław OCist – mianowany z dniem 1 września 2023 roku administratorem Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Równem; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy.

Wikariusze i rezydenci: Ks. BANIA Kamil – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

o. BARANOWSKI Jędrzej OMI – mianowany z dniem 1 lipca 2023 roku wikariuszem Parafii św. Jana Pawła II w Opolu.

Ks. BENGSZ Markus – mianowany z dniem 25 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Ks. CHOLEWA Damian – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.

Ks. CHUDALA Daniel – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi.

Ks. CIOMPERLIK Gilber Jan OFM – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.

Ks. CZERNICHOWSKI Paweł – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich.

Ks. DOMERECKI Dariusz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Bożego Ciała w Oleśnie.

Ks. DZIEDZIC Tadeusz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie.

Ks. FIKUS Marcin – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Trójcy Świętej w Leśnicy.

Ks. GÓRNIAK Dawid – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Bożego Ciała w Oleśnie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach.

Ks. JAGODZIŃSKI Stanisław SCP – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku rezydentem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

Ks. JANKOWSKI Adam – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku; odwołany z urzędu wikariusza Parafii bł. Czesława w Opolu.

Ks. JAŚKOWSKI Marcin – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

Ks. JOSEPH George M. SVD – mianowany z dniem 1 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie.

Ks. KAŁUŻA Andrzej – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku rezydentem Parafii Trójcy Świętej w Leśnicy; odwołany z urzędu rezydenta św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

Ks. KAUF Łukasz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Narodzenia NMP w Głubczycach.

Ks. KĘPKOWSKI Wojciech – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Narodzenia NMP w Głubczycach; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Trójcy Świętej w Korfantowie.

Ks. KLITA Arnold – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Opolu-Czarnowąsach; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

o. KOTLARSKI Adrian OMI – mianowany z dniem 1 lipca 2023 roku wikariuszem Parafii św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu.

Ks. KOWALSKI Michał – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Opolu-Czarnowąsach.

Ks. PAZDAN Dariusz SChr – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Polskiej Cerekwi.

Ks. PILCH Marcin – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach.

o. RADLAK Piotr OMI – odwołany z dniem 1 sierpnia 2023 roku z urzędu wikariusza Parafii św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu.

Ks. SOWA Dominik – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

Ks. SOWADA Kamil – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Narodzenia NMP w Głubczycach.

o. STEFANISZYN Dawid OMI – odwołany z dniem 30 czerwca 2023 roku z urzędu wikariusza Parafii Parafii św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu.

Ks. SZCZECIŃSKi Tomasz – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Ks. WALA Piotr SDB – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii bł. Czesława w Opolu.

Ks. WIELICZKO Tomasz – odwołany z urzędu wikariusza Parafii św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie.

Ks. WRAMBA Patryk – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

Ks. ZAWISZA Adam – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie; odwołany z urzędu wikariusza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

Neoprezbiterzy: Ks. BUBIK Daniel – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie.

Ks. GACH Denis – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie.

Ks. KUCHTA Paweł– mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Ks. KUJAWA Marcin – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

Ks. NOWAK Krystian – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Trójcy Świętej w Korfantowie.

Ks. RENCHEN Krzysztof – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

Ks. ZALEWSKI Marcin – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku wikariuszem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich.

Kapłani emerytowani:
Ks. Dziekan Honorowy MAKSARA Jan – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chudobie i przechodzi na emeryturę.

Ks. Prałat OGIOLDA Marcin – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii św. Mikołaja w Szczedrzyku i przechodzi na emeryturę.

Ks. Radca Duchowny SYDOR Aleksander – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie i przechodzi na emeryturę.

Ks. Dziekan Honorowy KAŁA Rajmund – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii św. Michała Archanioła w Kotorzu Wielkim i przechodzi na emeryturę.

Ks. TRINCZEK Jerzy – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w Polskiej Cerekwi i przechodzi na emeryturę.

Ks. Dziekan Honorowy WANKE Marian – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii św. Michała Archanioła w Gierałcicach oraz proboszcza ex currendo Parafii Zwiastowania NMP w Biskupowie i przechodzi na emeryturę.

Ks. ROMANEK Tadeusz – odwołany z dniem 30 czerwca 2023 roku z urzędu rektora kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP w Opolu-Świerklach i przechodzi na emeryturę.

Ks. mgr lic. SKOLARUS Stanisław – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Zesłania Ducha Świętego w Staniszczach Małych i przechodzi na emeryturę.

Ks. MICHALSKI Marcin – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Łące Prudnickiej i przechodzi na emeryturę.

Ks. Radca duchowny FIGIEL Edward – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lipowej i przechodzi na emeryturę.

Ks. Dziekan Honorowy BARTH Jan – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii św. Jana Chrzciciela w Izbicku i przechodzi na emeryturę.

Ks. Dziekan Honorowy ŻUKIEWICZ Zbigniew – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich i przechodzi na emeryturę.

Ks. Radca Duchowny dr hab. WOLNIK Franciszek – odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu proboszcza Parafii Chrystusa Króla w Kadłubie i przechodzi na emeryturę.

Studia specjalistyczne Ks. PATYCKI Marcin – skierowany na niestacjonarne studia doktoranckie z prawa kanonicznego w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przy zachowaniu dotychczasowych obowiązków.

Ks. ZAJDEL Mateusz – skierowany na niestacjonarne studia specjalistyczne z prawa kanonicznego w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; odwołany z dniem 23 sierpnia 2023 roku z urzędu wikariusza Parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie; mianowany z dniem 1 września 2023 roku notariuszem Sądu Diecezji Opolskiej w Opolu.

Zmiany w instytucjach diecezjalnych Ks. FABER Krzysztof – z dniem 1 września 2023 roku urlop zdrowotny.

Ks. HEROK Piotr – skierowany do pracy dydaktyczno-naukowej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego; mianowany z dniem 1 października 2023 roku sędzią Sądu Diecezji Opolskiej Pierwszej Instancji w Opolu; odwołany z funkcji audytora tegoż Sądu.

Ks. JUZWA Artur – mianowany z dniem 24 sierpnia 2023 roku dyrektorem Diecezjalnej Szkoły Podstawowej i Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie i odwołany z funkcji prefekta tychże szkół.

Ks. RADZIWOŃ Radosław – mianowany z dniem 1 października 2023 roku audytorem Sądu Diecezji Opolskiej w Opolu, przy zachowaniu dotychczasowych obowiązków.

Ks. REHLIS Tomasz – mianowany z dniem 1 września sędzią Sądu Diecezji Opolskiej Pierwszej Instancji w Opolu; odwołany z dniem 31 sierpnia z urzędu Wikariusza Sądowego, czyli Oficjała Sądu Diecezji Opolskiej Pierwszej Instancji w Opolu; z urzędu Wikariusza Biskupiego ds. Procedur Specjalnych; z funkcji diecezjalnego duszpasterza prawników.

Ks. SOCZYŃSKI Krzysztof – mianowany z dniem 1 września 2023 roku Wikariuszem Sądowym, czyli Oficjałem Sądu Diecezji Opolskiej Pierwszej Instancji w Opolu.

Ks. WALIGÓRA Łukasz – mianowany z dniem 1 września 2023 roku wicedyrektorem Diecezjalnego Radia Doxa, przy zachowaniu dotychczasowych obowiązków.

Autor: Kuria Opole, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności25 września 202317:51

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.