Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 lipca 202316:22

Niebezpieczne odpady na autostradzie

Niebezpieczne odpady na autostradzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ŚUCS) oraz Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach (WIOŚ) skontrolowali transport na A4. Kontrola wykazała przewóz odpadów niebezpiecznych bez wymaganych dokumentów.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o konieczności zgłaszania transportu towarów wrażliwych do Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). W trakcie wykonywania czynności kontrolnych SENT na drodze A4 w Mysłowicach funkcjonariusze ze ŚUCS ujawnili transport niebezpiecznych odpadów, które nie zostały odpowiednio zgłoszone w systemie. Podczas kontroli przedstawiciele urzędu stwierdzili, że zadeklarowane dane były rozbieżne ze stanem faktycznym. Potwierdzały to przedstawione przez kierującego dokumenty.

Wprowadzanie poprawnych danych oraz ich aktualizowanie jest wymagane do prawidłowego przewozu towarów według przepisów ustawy SENT. W trakcie rewizji funkcjonariusze ustalili, że przewożone odpady nie są jednolite, jak zostało to przedstawione w dokumentach wymaganych do przewozu odpadów. Zarówno w zgłoszeniu SENT, jak i w dokumentach przewozowych, towar opisany był jako jednolity. Oznaczono go jako tworzywo sztuczne oraz guma, które mogą być poddane recyklingowi. Natomiast podczas rewizji mundurowi wykryli opakowania z oznaczeniami informującymi o materiałach niebezpiecznych, a taki towar posiada odrębny kod odpadu i jest traktowany jako niebezpieczny. Ponadto nie może zostać on poddany bezpośrednio recyklingowi bez uprzedniego specjalnego oczyszczenia.

W trakcie kontroli funkcjonariusze także zweryfikowali, że podmiot odbierający nie posiada wymaganych wpisów do rejestru w bazie danych odpadów. Taki wpis upoważnia do przetwarzania powyższego rodzaju odpadu. Funkcjonariusze wezwali na miejsce Inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Katowic. W wyniku oględzin oraz wstępnych badań potwierdzili oni przypuszczenia funkcjonariuszy ze ŚUCS. Przewożone odpady zostały błędnie zaklasyfikowane.

Sprawa została przekazana Małopolskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu oraz Wojewódzkiemu Inspektoratowi ochrony Środowiska w Krakowie.

Autor: KAS Katowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.