Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 lipca 202312:22

Rolnicy z Krzanowic na podium w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Rolnicy z Krzanowic na podium w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzanowice:

28 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta jubileuszowa gala podsumowująca etap wojewódzki XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, nad którym Patronat Honorowy sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Wydarzenie było zorganizowane przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach oraz AGRO Ubezpieczeń. Gospodarzem uroczystości był dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie Piotr Dobosz, który poinformował wszystkich uczestników wydarzenia o bardzo dobrej pozycji województwa śląskiego, jeśli chodzi o wskaźnik wypadkowości. - Na przestrzeni ostatnich 10 lat Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie odnotował ewidentny spadek liczby wypadków o ponad 67% i po raz kolejny nasz region okazał się najbezpieczniejszym terenem do prowadzenia działalności rolniczej - oznajmił.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 29 gospodarstw. Wszystkie poddano szczegółowej ocenie profesjonalnej komisji konkursowej, która sprawdziła, czy gospodarze stosują w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia oraz czy wyeliminowane zostały zagrożenia wypadkowe. Spośród wszystkich zgłoszeń postanowiono przyznać 15 wyróżnień. Najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym w województwie śląskim w 2023 roku uznano gospodarstwo Urszuli i Andrzeja Chudaszek z miejscowości Miedźno, w powiecie kłobuckim, drugie miejsce przyznano Urszuli i Krystianowi Kretek z miejscowości Krzanowice w powiecie raciborskim, natomiast trzecie miejsce przyznano Agnieszce i Wiesławowi Adamczyk z miejscowości Gorzyce, w powiecie wodzisławskim.

Każdy z uczestników finału otrzymał cenne, a zarazem praktyczne nagrody oraz zestawy upominków ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy w Katowicach, Śląską Izbę Rolniczą, Bank BNP Paribas oraz AGRO Ubezpieczenia.

W gali wzięli udział m.in.: I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, II Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, Z-ca Dyrektora Biura Prewencji w Warszawie Piotr Kaliszewski. Wśród przedstawicieli instytucji wspierających konkurs i prewencję wypadkową byli także obecni: Konrad Jarzyński – dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie oraz Teresa Pala - Z-ca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie, Barbara Borecka - Z-ca Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie, Anna Szymik ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Janusz Kisiel – Dyrektor Regionalny Agro Ubezpieczeń, Małgorzata Jędrzejczyk Z-ca Okręgowego Inspektora Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach, Agnieszka Górska z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach oraz Prezes Śląskiej Izby Rolniczej, Roman Włodarz.

Wśród przedstawicieli miast i gmin byli obecni m.in.: Andrzej Strzedulla – Burmistrz Krzanowic, Grzegorz Scelina – Wójt Gminy Żarnowiec, Piotr Derejczyk – Wójt gminy Miedźno, Daniel Kurasz – Z-ca Wójta Gminy Gorzyce, którzy podziękowali organizatorom za możliwość promowania pięknych i bezpiecznych gospodarstw z ich regionu oraz prowadzenie skutecznej działalności prewencyjnej wśród mieszkańców województwa śląskiego.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Aktualności20 lipca 202416:57

Raciborski targ staroci ze studiem TVP w tle

Raciborski targ staroci ze studiem TVP w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Aktualności21 lipca 202412:54

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO]

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W minioną sobotę, 20.07., w Parku im. Miasta Roth, odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny "Lato z Radiem", który przyciągnął licznych mieszkańców i gości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00, kiedy to Radiowa Jedynka rozpoczęła swoją audycję "Lato z Radiem", trwającą do południa.

Jan Ptak, Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:43

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenie doszło wczoraj o godz. 22.00. Strażacy pojechali na miejsce wprost z placu Długosza, gdzie akurat zakończył się koncert w ramach akcji Lato z TVP i Polskim Radiem.

red., fot. TH
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:49

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Natalia Nykiel zagrała koncert na pl. Długosza w Raciborzu, który oglądało tu na żywo około 15 tysięcy osób. Występ artystki był zagrożony ze względu na silny ból, który dopadł ją podczas próby generalnej. Wezwano specjalistów, by udzielili jej pomocy. Ostateczna decyzja o występie zapadła tuż przed koncertem.

red.
Aktualności21 lipca 202417:26

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. M. Kościelniak
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.