Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 maja 202312:17

IV Raciborski Festiwal Gamingowy [ZAPOWIEDŹ]

IV Raciborski Festiwal Gamingowy [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W dniach 26-28 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się IV Raciborski Festiwal Gamingowy. To niezwykłe wydarzenie przyciąga rokrocznie do Raciborza miłośników rywalizacji e-sportowej, gier wideo oraz sprzętu elektronicznego pozwalającego w nie grać.

Głównym elementem wydarzenia są rozgrywki gamingowe 5-osobowych drużyn w najpopularniejsze e-sportowe tytuły takie jak: League of Legends, czy Counter-Strike: Global Offensive. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pozytywnie Nakręceni, Kawiarenka Gamingowa KABLOWNIA oraz Ostrog.net.

W rywalizacji bierze udział ponad 350 zawodników podzielonych na zespoły, którzy przybywają na te zawody z całego kraju, jak i również z sąsiedniej Republiki Czeskiej. Zmagania odbywają się w trybie turniejowym, gdzie pojedynki między drużynami wyłaniają najlepsze, które następnie walczą ze sobą w ćwierć i pół finałach. Natomiast ostatni dzień festiwalu jest dniem pojedynków finałowych. Gra jest warta świeczki, gdyż planowana pula nagród dla uczestników to ponad 40.000 złotych w sprzęcie gamingowym oraz akcesoriach dla graczy.

Zmagania e-sportowców przyciągają nie tylko graczy określonych, popularnych tytułów, ale również miłośników wszystkich gier wideo i sprzętu. Dodatkowymi atrakcjami są mikro-turnieje w popularną FIFĘ, czy zmagania w gry zręcznościowe takie jak np. Tekken czy Injustice. Wydarzenie odwiedza całe spektrum miejscowych i przyjezdnych: od paroletnich dzieci, do dorosłych ludzi, którzy swoją przygodę z grami rozpoczynali na sprzęcie, który teraz uważany jest za zabytkowy. To właśnie dla nich, jednym z ciekawszych elementów wydarzenia jest RETRO-SFERA, wystawa starych komputerów i konsol z lat 80 i 90, na których wielu z nich grywało jako dziecko, w swoje pierwsze gry. Wraz z miłośnikami gier na Festiwal przybywają ich rodziny. Poprzednia edycja zgromadziła ponad 2500 osób, wpisując się na eventową mapę południa Polski.

Jednak Raciborski Festiwal Gamingowy to nie tylko rozrywka. Świat rozrywki cybernetycznej nieodzownie rozwija się w raz z całą strefą informatyczną, stając się rozrywką głównie ludzi młodych. Dlatego w czasie Festiwalu prowadzone są zajęcia promujące zrównoważone i odpowiedzialne korzystanie z gier, zwłaszcza tych w sieciowych oraz cyberbezpieczeństwo. W tym roku Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Centrum Cyberbezpieczeństwa – Państwowa jednostka, która zajmuje się ochroną przed zagrożeniami sieciowymi. Jego przedstawiciele pierwszego dnia poprowadzą konferencję z zakresu cyberbezpieczeństwa firm i instytucji, a następnie prelekcje o bezpieczeństwie w sieci.

Z tego też względu, wydarzenie jest wspierane przez lokalne władze i polityków: Wiceministra Sprawiedliwości, Konsul Generalną RP w Ostravie, Starostę Raciborskiego, Prezydenta Miasta Racibórz, którzy objęli wydarzenie swoim patronatem i wsparciem.

Dodatkowo, od strony biznesowej, w wydarzeni udział wezmą marki: Komputronik Biznes, California Access – producent sprzętu gamingowego oraz Keywords Studio – testerzy gier video.

Festiwal gamingowy to również strefy rozszerzonej rzeczywistości, strefa gier planszowych, pokazy cospleyerów, ciekawe prelekcje, a także wieczorny koncert.

Wydarzenie ma niezwykły i unikatowy charakter w skali regionu. Obejmuje tematykę prężnie rozwijającego się przemysły rozrywek wirtualnych i co roku stanowi niezwykłe przeżycie dla rzeszy osób, pozwalając rozwijać pasje oraz nawiązywać nowe kontakty i znajomości. W tym roku, dzięki rozszerzeniu o aspekt biznesowy, stanowić będzie również spotkanie podmiotów branżowych, zajmujących się na co dzień w sosom biznesowy sprawami informatycznymi oraz rynkiem gier wideo.

Miejsce realizacji: Zamek Piastowski w Raciborzu, ul. Zamkowa 2, 47-400 Racibórz 26 – 28 maja 2023 roku
Link do wydarzenia IV RFG https://www.facebook.com/events/1126709184685609 

Link do piątkowej konferencji "Bezpieczeństwo cybernetyczne dla firm i instytucji" 26.05.2023. https://app.evenea.pl/event/bezpieczenstwo-cybernetyczne-konferencja/ 

Koncert wieczorny "Koncert HIP-HOP na Zamku" - wstęp wolny! 27.05.2023. LINE UP:
19:00 Sam Antonio & Dj Vinamp
19:30 Skorup & Jazz Gang Beatz
21:00 Minix
21:30 Jarecki
23:00 After Party

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.