Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 maja 202312:17

IV Raciborski Festiwal Gamingowy [ZAPOWIEDŹ]

IV Raciborski Festiwal Gamingowy [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W dniach 26-28 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się IV Raciborski Festiwal Gamingowy. To niezwykłe wydarzenie przyciąga rokrocznie do Raciborza miłośników rywalizacji e-sportowej, gier wideo oraz sprzętu elektronicznego pozwalającego w nie grać.

Głównym elementem wydarzenia są rozgrywki gamingowe 5-osobowych drużyn w najpopularniejsze e-sportowe tytuły takie jak: League of Legends, czy Counter-Strike: Global Offensive. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pozytywnie Nakręceni, Kawiarenka Gamingowa KABLOWNIA oraz Ostrog.net.

W rywalizacji bierze udział ponad 350 zawodników podzielonych na zespoły, którzy przybywają na te zawody z całego kraju, jak i również z sąsiedniej Republiki Czeskiej. Zmagania odbywają się w trybie turniejowym, gdzie pojedynki między drużynami wyłaniają najlepsze, które następnie walczą ze sobą w ćwierć i pół finałach. Natomiast ostatni dzień festiwalu jest dniem pojedynków finałowych. Gra jest warta świeczki, gdyż planowana pula nagród dla uczestników to ponad 40.000 złotych w sprzęcie gamingowym oraz akcesoriach dla graczy.

Zmagania e-sportowców przyciągają nie tylko graczy określonych, popularnych tytułów, ale również miłośników wszystkich gier wideo i sprzętu. Dodatkowymi atrakcjami są mikro-turnieje w popularną FIFĘ, czy zmagania w gry zręcznościowe takie jak np. Tekken czy Injustice. Wydarzenie odwiedza całe spektrum miejscowych i przyjezdnych: od paroletnich dzieci, do dorosłych ludzi, którzy swoją przygodę z grami rozpoczynali na sprzęcie, który teraz uważany jest za zabytkowy. To właśnie dla nich, jednym z ciekawszych elementów wydarzenia jest RETRO-SFERA, wystawa starych komputerów i konsol z lat 80 i 90, na których wielu z nich grywało jako dziecko, w swoje pierwsze gry. Wraz z miłośnikami gier na Festiwal przybywają ich rodziny. Poprzednia edycja zgromadziła ponad 2500 osób, wpisując się na eventową mapę południa Polski.

Jednak Raciborski Festiwal Gamingowy to nie tylko rozrywka. Świat rozrywki cybernetycznej nieodzownie rozwija się w raz z całą strefą informatyczną, stając się rozrywką głównie ludzi młodych. Dlatego w czasie Festiwalu prowadzone są zajęcia promujące zrównoważone i odpowiedzialne korzystanie z gier, zwłaszcza tych w sieciowych oraz cyberbezpieczeństwo. W tym roku Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Centrum Cyberbezpieczeństwa – Państwowa jednostka, która zajmuje się ochroną przed zagrożeniami sieciowymi. Jego przedstawiciele pierwszego dnia poprowadzą konferencję z zakresu cyberbezpieczeństwa firm i instytucji, a następnie prelekcje o bezpieczeństwie w sieci.

Z tego też względu, wydarzenie jest wspierane przez lokalne władze i polityków: Wiceministra Sprawiedliwości, Konsul Generalną RP w Ostravie, Starostę Raciborskiego, Prezydenta Miasta Racibórz, którzy objęli wydarzenie swoim patronatem i wsparciem.

Dodatkowo, od strony biznesowej, w wydarzeni udział wezmą marki: Komputronik Biznes, California Access – producent sprzętu gamingowego oraz Keywords Studio – testerzy gier video.

Festiwal gamingowy to również strefy rozszerzonej rzeczywistości, strefa gier planszowych, pokazy cospleyerów, ciekawe prelekcje, a także wieczorny koncert.

Wydarzenie ma niezwykły i unikatowy charakter w skali regionu. Obejmuje tematykę prężnie rozwijającego się przemysły rozrywek wirtualnych i co roku stanowi niezwykłe przeżycie dla rzeszy osób, pozwalając rozwijać pasje oraz nawiązywać nowe kontakty i znajomości. W tym roku, dzięki rozszerzeniu o aspekt biznesowy, stanowić będzie również spotkanie podmiotów branżowych, zajmujących się na co dzień w sosom biznesowy sprawami informatycznymi oraz rynkiem gier wideo.

Miejsce realizacji: Zamek Piastowski w Raciborzu, ul. Zamkowa 2, 47-400 Racibórz 26 – 28 maja 2023 roku
Link do wydarzenia IV RFG https://www.facebook.com/events/1126709184685609 

Link do piątkowej konferencji "Bezpieczeństwo cybernetyczne dla firm i instytucji" 26.05.2023. https://app.evenea.pl/event/bezpieczenstwo-cybernetyczne-konferencja/ 

Koncert wieczorny "Koncert HIP-HOP na Zamku" - wstęp wolny! 27.05.2023. LINE UP:
19:00 Sam Antonio & Dj Vinamp
19:30 Skorup & Jazz Gang Beatz
21:00 Minix
21:30 Jarecki
23:00 After Party

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.