Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 marca 202300:00

Muzeum w Raciborzu wraz z Muzeum Ostrawskim realizują wspólny projekt

Muzeum w Raciborzu wraz z Muzeum Ostrawskim realizują wspólny projekt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Muzeum w Raciborzu realizuje projekt pt. „Muzeum wychodzi – cykl działań otwierających partnerskie placówki na nowe wyzwania”. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice” i jest partnerskim projektem Muzeum w Raciborzu oraz Muzeum Ostrawskiego. Realizowane są wspólne działania skupione na promowaniu obu placówek.

Głównym założeniem projektu jest zainteresowanie ofertą instytucji mieszkańców polsko-czeskiego pogranicza, jak również wypromowanie obu muzeów, a tym samym zwiększenie frekwencji. Projekt ma również na celu zwiększenie kompetencji pracowników w zakresie nowoczesnych metod promocji i komunikacji z odbiorcami. Jak sama nazwa wskazuje jednym z ważniejszych punktów projektu jest wyjście muzeów na zewnątrz, poza mury, w przestrzenie publiczne oraz media i zachęcenie w ten sposób mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego do odwiedzin. W ramach projektu 09.12.2022 r. odbyły się obchody Jubileuszu 95 lecia Muzeum w Raciborzu. Wśród licznych gości nie zabrakło przedstawicieli Muzeum Ostrawskiego oraz innych instytucji muzealnych. W trakcie obchodów jubileuszu odbyła się premiera filmu dokumentalnego na temat historii raciborskiego muzeum pt. „Strażnicy Dziejów”, zrealizowanego również w ramach projektu. Autorem filmu jest Adrian Szczypiński, a wspaniałe dzieło artysty obejrzeć można tutaj.

W trakcie jubileuszu wyświetlono również spot reklamowy promujący oba muzea:

Materiały filmowe wyświetlono na sprzęcie zakupionym specjalnie na ten cel. Zakup laserowego rzutnika oraz dostosowanego ekranu ujęty został w projekcie, dzięki czemu muzeum zyskało nowoczesny sprzęt multimedialny pozwalający wyświetlać różnego rodzaju projekcje na bardzo wysokim poziomie. Dla pracowników jest to ogromne ułatwienie, a dla uczestników muzealnych spotkań zwiększenie komfortu odbioru prezentowanych treści. Obchody jubileuszu zwieńczył występ wiolonczelistów z Filharmonii Ostrawskiej, którzy zabrali gości w niezwykłą, muzyczną podróż.

Kadra Muzeum w Raciborzu została przeszkolona w zakresie efektywnych kampanii w mediach społecznościowych, jak również tworzenia wartościowych treści internetowych. Szkolenie przeprowadził Artur Jabłoński - doświadczony i charyzmatyczny szkoleniowiec, autor bestsellerowych poradników biznesowych o marketingu i reklamie oraz wykładowca licznych studiów podyplomowych. Pracownicy muzeum nabyli wiedzę i kompetencję niezbędne do skutecznego komunikowania się z odbiorcami za pośrednictwem mediów społecznościowych i stron internetowych.

Projekt obejmuje również działania związane z promocją muzeów w mediach lokalnych. W telewizji regionalnej można zobaczyć krótki reportaż na temat muzeów w Raciborzu i Ostrawie 

Na jego podstawie przygotowany został także spot reklamujący obie placówki:

W marcu 2023 roku w centrum handlowym Auchan w Raciborzu oglądać można nową wystawę plenerową, na której znajdują się fotografie najciekawszych zabytków Muzeum w Raciborzu oraz Muzeum Ostrawskiego. Wcześniej była ona prezentowana w centrum handlowym Avion Shopping Park Ostrava, gdzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wystawa prezentowana jest na nowoczesnych, przenośnych stojakach, zakupionych również w ramach projektu.

Na temat działań projektowych można również przeczytać w lokalnych portalach internetowych oraz w gazecie Nowiny Raciborskie, gdzie ukazał się artykuł na temat wystawy plenerowej.

Autor: materiał zlecony, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202310:06

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dziewięć zdarzeń. Działania prowadzono w Babicach, Pawłowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Aktualności27 maja 202318:18

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO]

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konno, w bryczce i pieszo - parafianie z Raciborza-Brzezia wzięli dziś, 27.05., udział w dorocznej procesji na św. Urbana.

red.
Reklama
Kultura i edukacja26 maja 202309:17

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Biblioteka Racibórz, fot. MiPBP, M. Kościelniak
Aktualności27 maja 202313:38

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO]

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Do jutra popołudnia na zamku w Raciborzu potrwa czwarta edycja Festiwalu Gamingowego. Przygotowano szereg atrakcji, a w krótkim spacerze wideo omawia je współorganizator Maciek Musioł.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 maja 202311:14

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO]

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Tworków, Bolesław, Owsiszcze i czeska Hać – wierni tych czterech wspólnot pielgrzymowali dziś, w Zielone Świątki, na Urbanek.

red.
Reklama
Reklama
Sport27 maja 202321:49

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO]

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotnie popołudnie na boisku w Chałupkach miejscowy Kolejarz podejmował LKS Pawłów. Sytuacja obu ekip w tabeli A klasy zdawała się sugerować, że faworytem były Chałupki. Przebieg spotkania, w którym nie brakowało ciekawych akcji, strzałów, bramkarskich parad oraz kilku kontrowersji pokazał, że niżej notowany nie zawsze musi być na przegranej pozycji.

(greh)
Reklama
Aktualności27 maja 202318:09

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO]

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Tradycyjnie jak co roku dziś, 27 maja, w Kobyli w gminie Kornowac odbyła się procesja ku czci świętego Urbana z błogosławieństwem pól. Święty Urban jest patronem rolników, jak mawiają patronem od gradobicia i ognia.

red.
Aktualności27 maja 202313:56

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO]

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie zapoczątkowane przez śp. Jurka Wiśniewskiego okazuje się nadzwyczaj żywotne.

red., fot. w, Jan Ptak
Sport27 maja 202313:47

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO]

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzecią edycję pływackiej imprezy, organizowanej przez ratusz, SP 15 oraz MKS SMS Victoria Racibórz, można było śledzić dziś, 27.05., w H2Ostróg.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202313:30

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO]

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Blisko stu cyklistów wzięło dziś, 27.05., udział w polsko-czeskim rajdzie po gminie Kornowac. Jednym z przystanków była wieża widokowa w Pogrzebieniu, gdzie powstanie miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

red.
Reklama
Sport26 maja 202306:27

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.