Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 grudnia 202209:12

Radna zapytała o zaległości piłkarskiej Unii Racibórz. Jest odpowiedź prezydenta

Radna zapytała o zaległości piłkarskiej Unii Racibórz. Jest odpowiedź prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Nie jest prawdą, że Unia Racibórz sp. z o.o. posiada na dzień 30.11.2022 r. zaległości finansowe wobec swoich pracowników. Spółka nie posiada pracowników. Spółka zatrudnia trenerów i zawodników na podstawie umowy zlecenia - odpowiedział prezydent Dariusz Polowy na pytanie radnej Justyny Poznakowskiej (na zdj.). W ostatnim rocznym sprawozdaniu klub wykazał kolejną stratę.

Utworzenie Unii Racibórz sp. z o.o. przeforsował prezydent Dariusz Polowy. Od miesięcy radni opozycyjni wskazują, że to chybiony, kosztowny projekt. Czytaj m.in. Prezydent Polowy chce więcej pieniędzy na piłkarską Unię, radna Nowacka pyta o sprawiedliwość

Miejska sportowa spółka musi przekazywać dane finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego. Są one dostępne w systemie EKRS (należy wpisać numer 0000856893 w przeglądarce). Z ostatnich, za 2021 r., wynika, że Unia Racibórz notuje potężne straty. Jej przychody wyniosły 153 078,42 zł, a koszty działalności operacyjnej 735 202,39 zł. Wśród nich największe to wynagrodzenia - 441 846,02 zł. Strata ze sprzedaży za 2021 r. to 582 123,97 zł (-286 859,50 za 2020 r.). Strata netto -243 281,26 zł.

Pytania w sprawie Unii Racibórz sp. z o.o. zadała 30 listopada radna Justyna Poznakowska.

1. Czy prawdą jest, że Unia Racibórz sp. z o.o. mimo wielu nakładów finansowych w roku 2022 posiada na dzień 30.11.2022 r. zaległości finansowe wobec swoich pracowników (trenerów, zawodników), wobec podmiotów gospodarczych świadczących usługi dla spółki? Jeśli tak to jakiej wielkości są to zaległości i wobec kogo?
2. Jak wygląda współpraca z klubem filialnym, na czym konkretnie polega i jakie korzyści z tego tytułu ma Unia Racibórz sp. z o.o.? Ilu trenerów Unii Racibórz sp. z o.o. od początku współpracy podjęło staż w Rakowie Częstochowa? Jak często Prezes Unii Racibórz sp. z o.o. odwiedza klub filialny, uczestniczy w spotkaniach z przedstawicielami klubu Raków Częstochowa i czy są tego wymierne korzyści?
3. Czy w związku z zaplanowanym remontem kompleksu mieszczącego się przy ul. Srebrnej 12, Prezes Unia Racibórz sp. z o.o. lub osoba przez niego wyznaczona podjął starania o zapewnienie obiektów alternatywnych na czas remontu? Czy zawodnicy będą mieli dostępne pełnowymiarowe boisko/a na treningi i mecze ligowe (sparingowe).

Odpowiedzi prezydenta

Na wstępie wyjaśniam, że Unia Racibórz sp. z o.o. podobnie jak 35 innych podmiotów otrzymała środki w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i turystyki (400.000,00 zł) ponadto informuję, że wcześniej Klubowi Piłkarskiemu Unia Racibórz z budżetu Gminy w latach 2016 i 2017 r. przyznano odpowiednio 425.400,00 zł i 459.000,00 zł. 

Odpowiadając na pismo z dnia 30 listopada 2022 r. dotyczące zapytań w sprawach związanych z działalnością Unii Racibórz sp. z o.o. przekazuję informacje uzyskane od Prezesa.

Ad 1. Nie jest prawdą, że Unia Racibórz sp. z o.o. posiada na dzień 30.11.2022 r. zaległości finansowe wobec swoich pracowników. Spółka nie posiada pracowników. Spółka zatrudnia trenerów i zawodników na podstawie umowy zlecenia. Obie strony mają zobowiązania i trwa weryfikacja dokumentacji na podstawie, której prezes akceptuje, bądź nie akceptuje zrealizowane zlecenia.

Ad 2. Ponadto wyjaśniam, że to Unia Racibórz sp. z o.o jest klubem filialnym dla Rakowa Częstochowa. Porozumienie zakłada wielopłaszczyznową współpracę pomiędzy Akademią Raków a partnerem Unia Racibórz sp. z o.o. i obejmuje takie obszary jak: metodyka szkolenia, organizacja pracy, dostęp do staży trenerskich, udział w eventach organizowanych przez Akademię Raków i kluby filialne. Dzięki tej współpracy trenerzy Unii mają dostęp do przygotowanego i wystandaryzowanego programu szkoleń zarówno stacjonarnych jak i w formie online. W ramach tych kontaktów, za pośrednictwem Trenera Głównego Unii Racibórz, pozostali trenerzy korzystają z materiałów szkoleniowych, co podnosi jakość szkolenia przejawiającą się między innymi wzrostem liczby dzieci objętych szkoleniem sportowym w klubie. Prezes jest w stałym kontakcie on – line z władzami i sztabem szkoleniowym Akademii Raków, 4 razy odwiedził klub w Częstochowie, trzy spotkania odbyły się w Raciborzu, w tym konferencja zorganizowana we współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Raciborzu, która odbyła się w Raciborskiej Bibliotece. Dotychczas dwóch trenerów Unii odbyło staż trenerski w Rakowie Częstochowa.

Ad 3. W związku z zaplanowanym na pierwsze półrocze 2023 r. remontem stadionu przy ul. Srebrnej są zabezpieczone obiekty sportowe dla wszystkich prowadzonych drużyn, włącznie z możliwością korzystania z boisk pełnowymiarowych na realizację planów szkolenia oraz rozgrywania meczów rundy wiosennej. Unia Racibórz sp. z o.o. nawiązała ścisłą współpracę z ZSOMS (sale treningowe, salki ćwiczeń, siłownia), SP 15 (orlik, sala gimnastyczna), SP4 (orlik), Akademią Nauk Stosowanych (boisko pełnowymiarowe), KS Rafako (boisko pełnowymiarowe), LKS Studzienna (sala, boisko pełnowymiarowe), OSiR Racibórz (Stadion Miejski, hala Arena Rafako).

Autor: opr. red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.