Uczniowie z Nędzy wylądowali na Planecie Energii. Mają nagrodę główną i 10 tys. zł!

Klasa III ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Linek zdobywa tegoroczną nagrodę główną i voucher pieniężny o wartości 10.000 zł z przeznaczeniem na budowę Strefy Bioróżnorodności w placówce.
W XI edycji programu edukacyjnego zainicjowanego przez Energę z Grupy ORLEN udział wzięło ponad 300 placówek oświatowych z każdego zakątka Polski. 14 grudnia w Nędzy zagościła liczna ekipy Planety Energii oraz ambasadorzy programu i popularyzatorzy proekologicznej edukacji - dziennikarka Katarzyna Stoparczyk i przyrodnik Krzysztof Konieczny.
Piknik edukacyjny dla wszystkich uczniów klas I-III to finał tegorocznego konkursu misji bioróżnorodności, jaką w ostatnim czasie z wielkim zaangażowaniem realizowali trzecioklasiści. Podczas pełnego atrakcji spotkania goście zaprezentowali uczniom w jaki sposób teoria łączy się z praktyką. Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach, a nauczyciele i rodzice w panelach edukacyjnych.
Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo dodatkowych nagród i zabawy, m.in. zakładanie lasu w słoiku, warsztaty z budowania budek i karmników, przygotowywanie świeczki sojowej, czy możliwość odtworzenia konstrukcji bocianiego gniazda.
Miejsce w gronie trzech równoważnych wyróżnień głównych, przyznawanych placówkom, których prace zgłoszeniowe zostały ocenione przez kapitułę programu jako najciekawsze, to ogromny sukces szkoły w Nędzy!
Projekt „Planety Energii” stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Jego formuła sprawia, że nawet abstrakcyjne i z pozoru niełatwe tematy pobudzają u najmłodszych ciekawość do odkrywania świata i chęć aktywnego udziału w zajęciach poszerzających wiedzę i wpajających prawidłowe nawyki, postawy i zachowania. Dzięki programowi "Planeta Energii" nauczyciele mogą skorzystać z multimedialnych materiałów i ćwiczeń, które pomagają w przeprowadzeniu nieszablonowych lekcji, a uczniowie przekonują się, że nauka nie musi być nudna i schematyczna, za to może być wspaniałą przygodą i wspierać rozwój ich zainteresowań oraz zrozumienie otaczającego je świata.
„Planeta Energii” to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Energi z Grupy ORLEN, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej, odpowiedzialnym i racjonalnym korzystaniu z prądu, a także o tematach związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.
Honorowy patronat nad programem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Jego formuła sprawia, że nawet abstrakcyjne i z pozoru niełatwe tematy, pobudzają u najmłodszych ciekawość do odkrywania świata i chęć aktywnego udziału w zajęciach poszerzających wiedzę i wpajających prawidłowe nawyki, postawy i zachowania. Dzięki programowi "Planeta Energii" nauczyciele mogą skorzystać z multimedialnych materiałów i ćwiczeń, które pomagają w przeprowadzeniu nieszablonowych lekcji, a uczniowie przekonują się, że nauka nie musi być nudna i schematyczna, za to może być wspaniałą przygodą i wspierać rozwój ich zainteresowań oraz zrozumienie otaczającego je świata. „Planeta Energii” skierowana jest do edukowania najmłodszych uczniów szkół podstawowych, a udział w programie to dla nauczyciela znakomita okazja, by wyjść poza schemat standardowych zajęć i w kreatywny sposób przeprowadzić z dziećmi lekcje na temat zagadnień szeroko rozumianej energii wokół nas. W ramach trzech „misji” w formule e-learningu udostępnione są multimedialne materiały dotyczących energii elektrycznej, odpadów i bioróżnorodności.
Najnowsza misja "Kraina bioróżnorodności" zaprosiła uczniów na wyprawę, podczas której dowiedzieli się co to jest bioróżnorodność, poznali podstawowe czynniki zagrażające przyrodzie oraz nauczyli się jak można ją chronić.
To wyjątkowe święto w Szkole Podstawowej w Nędzy. Dziękujemy za wspaniałą przygodę w krainie bioróżnorodności, za lekcję przyrody i empatii całej ekipie "Planety energii", a uczniom klasy III gratulujemy sukcesu!
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.