Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 grudnia 202209:39

Raport 998. Akcja przy Szkolnej. Pod mężczyzną zarwała się podłoga

Raport 998. Akcja przy Szkolnej. Pod mężczyzną zarwała się podłoga - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Pięć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Najpoważniejsze zdarzenia odnotowano w nocy z soboty na niedzielę w pustostanie przy ulicy Szkolnej w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek 2 grudnia 2022

O godzinie 19.06 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Łąkowej w Raciborzu czujka czadu weszła w stan alarmu. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że lokatorzy bezpiecznie opuścili mieszkanie. Żaden z nich nie uskarżał się na objawy podtrucia CO. Po wejściu do mieszkania potwierdzono obecność tego niebezpiecznego gazu w atmosferze. Urządzenie wskazywało objętość 30 PPM. Strażackie działania polegały na wywietrzeniu lokalu oraz ponownej kontroli atmosfery. Na szczęście, dzięki prawidłowemu działaniu czujki, obyło się bez osób poszkodowanych.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 19.31 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Moniuszki w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja, że w przewodzie kominowym doszło do pożaru sadzy. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy ochotników. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, ugaszeniu pożaru sadzy przy pomocy mgiełki oraz sprawdzeniu przewodu kominowego przy pomocy kamery termowizyjnej pod kątem ewentualnych uszkodzeń spowodowanych temperaturą. Dokonano także sprawdzenia atmosfery w lokalach na obecność tlenku węgla. Osób poszkodowanych i strat materialnych nie odnotowano.

Sobota, 3 grudnia 2022

O godzinie 4.38 w nocy z piątku na sobotę odnotowano kolejną interwencję. Tym razem przy ulicy Pod Lipami w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że osoba poszkodowana została już zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na dokonaniu pomiarów, które potwierdziły obecność czadu w atmosferze. Budynek został przewietrzony do momentu, aż urządzenia pomiarowe wskazywały zerowe stężenie CO.

Drugie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 16.49 na ulicy Brzeskiej w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że na jezdni znajduje się plama substancji ropopochodnej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że substancja ta nie jest śliska, przez co w żaden sposób nie zagraża ruchowi drogowemu. Zdarzenie zakwalifikowano więc jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Niedziela, 4 grudnia 2022

W trakcie minionej doby odnotowano jedno zdarzenie. Miało ono miejsce w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 3.01 w pustostanie przy ulicy Szkolnej w Raciborzu. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że pod znajdującym się w opuszczonym budynku mężczyzną zarwała się podłoga, przez co spadł on z drugiego na pierwsze piętro. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że poszkodowany jest przytomny. Strażackie działania polegały na udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczeniu odcinka szyjnego kręgosłupa, umieszczeniu na noszach typu deska oraz transporcie do karetki pogotowia. 40-letni poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.