Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 kwietnia 202014:44

Śląscy terytorialsi rozwieźli już blisko siedem ton żywności

Śląscy terytorialsi rozwieźli już blisko siedem ton żywności - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Blisko 7 ton żywności rozwieźli do tej pory żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej do osób potrzebujących wsparcia w czasie pandemii koronawirusa.

W sumie „terytorialsi” przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej pomogli już ponad dwóm tysiącom mieszkańców województwa śląskiego. Każdego dnia pomagają kolejnym. Pomoc realizowana jest w ramach akcji Wojsk Obrony Terytorialnej „Odporna Wiosna”. Jej celem jest wsparcie osób starszych, rodzin personelu medycznego, a także osób które są w kwarantannie.

Tylko w tym tygodniu dostarczą paczki z żywnością do ponad tysiąca domów – podkreśla koordynator akcji „Odporna Wiosna” z ramienia 13 ŚBOT, Daria Czarnecka. - Biorąc pod uwagę liczbę wniosków ośrodków pomocy społecznej, które zwracają się o pomoc w dystrybucji żywności nasza praca jest realnym wkładem w zatrzymanie emisji wirusa Covid 19 – powiedziała Czarnecka.

- Zostawiamy w domu rodzinę, dzieci. Wiadomo, że myślimy o nich, martwimy się, ale to jest nasza służba, po to zostaliśmy terytorialsami bo jest w nas ta duża chęć pomagania innym. – przyznaje szer. Iwona Miechowicz.

Przypominamy, że osoby potrzebujące wsparcia w czasie pandemii powinny zgłaszać się do MOPSu działającego na danym terenie. Żołnierze 13 ŚBOT wspierają także magazyny Agencji Rezerw Materiałowych pomagając między innymi w transporcie i załadunku środków ochrony osobistej. Od dwóch tygodni wspierają także policję podczas kontroli osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie a od ubiegłego tygodnia w związku z wprowadzeniem nowych ograniczeń, które mają wyhamować pandemię żołnierze WOT otrzymali kolejne zadania. Wraz z funkcjonariuszami policji patrolują miasta i pilnują czy przestrzegane jest wprowadzone rozporządzenie. Chodzi przede wszystkim o zakaz zgromadzeń, nie wchodzenie na tereny parków, placów zabaw, bulwarów czy zakaz wychodzenia z domu osób niepełnoletnich bez towarzystwa osoby dorosłej.

Autor: 13 ŚBOT, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 marca 202612:33

Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO]

Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotni poranek, 7 marca, Zawada Książęca stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia sportowo-integracyjnego. Na boiskach LKS „Zgoda” przy ulicy Olimpijskiej odbyła się pierwsza edycja Biegu Kobiet – inicjatywy skierowanej do mieszkanek gminy Nędza oraz okolicznych miejscowości. Wydarzenie zorganizowano w przededniu Dnia Kobiet, podkreślając, że najlepszym sposobem na świętowanie może być wspólna aktywność na świeżym powietrzu.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport7 marca 202623:24

Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO]

Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Udanie rundę wiosenną sezonu 2025/2026 rozpoczęli piłkarze Unii Racibórz. W sobotnim spotkaniu klasy okręgowej raciborzanie pokonali na własnym boisku Ruch Stanowice 3:1. Choć to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, gospodarze pokazali charakter, odwrócili losy meczu i sięgnęli po komplet punktów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.